Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
4. aug. 2021Domonik
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
07.12.2018 10:15 Ekonomika
Počet nezamestnaných sa v treťom štvrťroku medziročne znížil o 45 tisíc
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
07.12.2018 10:15 Ekonomika

Počet nezamestnaných sa v treťom štvrťroku medziročne znížil o 45 tisícBRATISLAVA - Počet nezamestnaných sa podľa výberového zisťovania pracovných síl Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VZPS) v 3. štvrťroku medziročne znížil o 45 tis. a dosiahol hodnotu 175,2 tis. osôb. Štatistický úrad o tom informoval na svojej webovej stránke.


Miera nezamestnanosti sa medziročne znížila o 6,4 %. U mužov klesla na 6 % a u žien na 6,8 %. V medzikvartálnom porovnaní klesla sezónne očistená nezamestnanosť o 7,3 % na 173,8 tis. osôb. 

Z hľadiska vekovej štruktúry tvorili najpočetnejšiu skupinu nezamestnaných osoby vo veku 35 - 49 rokov s podielom 33,2 % na celkovej nezamestnanosti. Počet nezamestnaných sa znížil vo všetkých vekových skupinách, najvýraznejšie v kategórii 25 - 34 ročných osôb.

 

Nezamestnaní, ktorí ešte nikdy nemali zamestnanie, tvorili 27,9 %. Z hľadiska ekonomickej činnosti posledného zamestnávateľa najviac osôb naposledy pracovalo v priemysle (19,7 %), obchode (7,6 %) a vo verejnej správe (7,5 %).


Nezamestnanosť medziročne klesla vo všetkých krajoch. Najvyšší počet bol napriek najvýraznejšiemu poklesu a to o 12,6 tis. osôb v Prešovskom kraji. V ňom bola zároveň aj najvyššia regionálna miera nezamestnanosti s hodnotou 10,2 %. V ostatných krajoch sa miera nezamestnanosti pohybovala od 2,7 % v Bratislavskom do 9,8 % v Košickom.


 reklama


Zdroj: L.Č. netky.sk/SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok