Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
12. júl. 2020Nina
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
19.11.2012 10:10 Politika
Podmienky nároku na rekondičné pobyty sa majú zmierniť
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
19.11.2012 10:10 Politika

Podmienky nároku na rekondičné pobyty sa majú zmierniťPodmienky nároku na rekondičné pobyty sa majú zmierniť - Politika Zamestnanci pracujúci v povolaniach s vyšším zdravotným rizikom majú mať častejšie nárok na rekondičné pobyty. Tieto rekreácie by mali byť zároveň aj dlhšie.


Zamestnanci pracujúci v povolaniach s vyšším zdravotným rizikom majú mať častejšie nárok na rekondičné pobyty. Tieto rekreácie by mali byť zároveň aj dlhšie.

Zmeny má priniesť novela zákona o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci z dielne rezortu práce, ktorá má začať platiť od mája budúceho roka.

Skrátiť sa má obdobie výkonu vybraného povolania, ktoré je podmienkou účasti na rekondičnom pobyte. Pracovníkov, ktorí vykonávajú zamestnanie zaradené do tretej kategórie, bude stačiť namiesto súčasných šesť už len päť rokov nepretržitej práce. V prípade zamestnancov vykonávajúcich prácu štvrtej kategórie, sa obdobie skracuje z piatich na štyri roky.

Legislatívna zmena upraví aj podmienky nároku na ďalší rekondičný pobyt. Skrátiť sa má počet odpracovaných rokov zo štyroch na tri, ako aj pracovných zmien zamestnanca z 800 na 600. V prípade ľudí pracujúcich s dokázaným chemických karcinogénom budú tieto podmienky ešte miernejšie. Týmto bude stačiť odpracovať minimálne 400 zmien namiesto aktuálne stanovených 500.

Zároveň sa má predĺžiť rekondičný pobyt zo súčasných sedem dní na dvojnásobok, teda dva týždne."Úpravou sa navrhuje zvýšiť starostlivosť o zamestnancov v záujme predchádzania vzniku chorôb z povolania," zdôvodňuje ministerstvo práce. Novela prináša aj zmeny v oblasti ustanovenia profesií, pri ktorých je zdravotná spôsobilosť na prácu podmienkou na vydanie preukazu, osvedčenia alebo dokladu o absolvovaní výchovy a vzdelávania.
Zdroj: TASR


reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok