Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
23. apr. 2021Vojtech
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Alexander Salmanov (druhý zľava) a Sergej Salmanov (štvrtý zľava)
Alexander Salmanov (druhý zľava) a Sergej Salmanov (štvrtý zľava)
21.07.2015 14:47 Domov
Podnikateľov Sergeja a Alexandra Salmanovcov oslobodili za podplácanie
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
21.07.2015 14:47 Domov

Podnikateľov Sergeja a Alexandra Salmanovcov oslobodili za podplácaniePEZINOK - Špecializovaný trestný súd v Pezinku dnes oslobodil spod obžaloby z podplácania formou spolupáchateľstva podnikateľov Sergeja a Alexandra Salmanovcov.


Podľa obžaloby podplatili bývalého riaditeľa Daňového úradu v Dunajskej Strede Dušana K. po tom, čo schválil nadmerné odpočty DPH, ktoré si uplatňovali. Prokurátor sa proti rozsudku odvolal, prípadom sa tak bude zaoberať Najvyšší súd SR. Obaja si momentálne odpykávajú tresty odňatia slobody, ktoré im súd uložil v inom prípade. 

 

"Nebolo dokázané, že sa skutok stal tak, ako tvrdila obžaloba," vyhlásil v odôvodnení predseda senátu. Podľa neho korunná svedkyňa prokuratúry Mária Z. vo svojich výpovediach nepodala potrebné informácie a ostatní svedkovia jej tvrdenia nepotvrdili. Súd preto na základe predložených dôkazov nemohol rozhodnúť inak. 

 

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal 5. mája na súd obžalobu pre prečin podplácania formou spolupáchateľstva. Ide o ďalší prípad, ktorý sa týka nadmerných odpočtov DPH pre firmy rodiny Salmanovcov.  Otec a syn Sergej a Alexander podľa polície v Šamoríne v roku 2010 po vzájomnej dohode s bývalým riaditeľom Daňového úradu v Dunajskej Strede Dušanom K. a v prítomnosti bývalej riaditeľky Daňového úradu v Šamoríne Márie Z. sľúbili Dušanovi K. vyplatiť desať percent z celkovej sumy vrátenej DPH za to, že ako riaditeľ daňového úradu zabezpečí bezproblémové vyplatenie nadmerných odpočtov. Po tom, čo im odpočty vo výške 443 310 eur vyplatili, podľa obžaloby Sergej Salmanov za prítomnosti Márie Z. odovzdal Dušanovi K. sľúbený úplatok, a to najmenej 40-tisíc eur v hotovosti. V decembri 2014 senát Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici Dušanovi K. za prijatie úplatku vymeral trest sedem rokov odňatia slobody nepodmienečne a peňažný trest 30-tisíc eur. Dušan K. sa odvolal, rozsudok ešte nie je právoplatný. 

 

Na Najvyššom súde SR si tento rok 28. apríla podnikatelia vypočuli právoplatný rozsudok, ktorým ich súd uznal za vinných z podplácania bývalej riaditeľky Daňového úradu v Šamoríne a svedkyne v aktuálnom procese Márie Z. Sergej dostal trest sedem rokov, jeho syn Alexander šesťročný trest vo väznici s minimálnym stupňom stráženia. Niekdajšej riaditeľke šamorínskeho daňového úradu Márii Z. tiež sľúbili za vybavenie bezproblémového vyplácania vrátenej DPH desať percent z uplatnených odpočtov. Odmenu jej v decembri 2010 vypočítali na 290-tisíc eur, Mária Z. napokon dostala 40-tisíc eur v hotovosti. Zvyšných 250-tisíc eur nechala na ďalšie zhodnotenie u podnikateľov s tým, že si ich môže kedykoľvek vyžiadať. 

 

Ďalšia daniarka, bývala riaditeľka Daňového úradu vo Veľkom Mederi Zita Benovicsová, ktorá figuruje v jednej z káuz týchto podnikateľov, uzavrela dohodu o vine a treste. Dohodu 5. mája schválil Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici. Zita Benovicsová dostala za prijatie úplatku 40-tisíc korún (1 327 eur) peňažný trest dvetisíc eur. Benovicsovej koncom leta 2003 podnikatelia sľúbili úplatok stotisíc korún (3 319 eur). Ako riaditeľka daňového úradu mala zabezpečiť bezproblémové vyplatenie bližšie neurčených uplatnených nadmerných odpočtov DPH pre ich tri rodinné firmy so sídlom vo Veľkom Mederi. V októbri 2003 od Sergeja prevzala 40-tisíc slovenských korún (1 327 eur). reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok