Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
5. jún. 2020Laura
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
IT technológie sa neustále vyvíjajú a preto je dôležité, aby mali s nimi kontakt už deti.
IT technológie sa neustále vyvíjajú a preto je dôležité, aby mali s nimi kontakt už deti.
17.09.2019 10:33 Domov
Podporný program na školách učí deti ako správne používať počítač
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
17.09.2019 10:33 Domov

Podporný program na školách učí deti ako správne používať počítačBRATISLAVA - V dnešnej dobe si už bez internetu nevieme predstaviť svoj život. Zasiahol nás takmer v každej sfére každodenného života. Dnešné deti sa sním oboznamujú už od útleho veku.


"Ak rodičia či pedagógovia nemajú základné znalosti s počítačom, tak sa s deťmi nemôžu rozprávať o tom, aké nástrahy ich na internete čakajú. Ak deti majú viac vedomostí o technológiách, potom je tam riziko, že rodičia alebo pedagógovia ich nevedia odkontrolovať," vysvetľuje členka hodnotiacej komisie grantového programu e-Školy pre budúcnosť a zároveň učiteľka na ZŠ Nika Klimová.

 

 

Grantový program e-Školy pre budúcnosť je vhodný pre všetky školy a učiteľov, ktorí chcú svoje vyučovanie posunúť na vyššiu úroveň a majú záujem odovzdať svojim študentom informácie o technológiách pútavým a inovatívnym spôsobom.

 

"Často sa stáva, že učiteľ má nápad, ako svoje vyučovanie vylepšiť, chce dať svojim žiakom to najlepšie, ale chýbajú mu financie. Program sa preto zaoberá využívaním technológií a bezpečným internetom," upozorňuje ďalej Klimová.

 

 

Už po šiesty raz dáva program príležitosť učiteľom základných a stredných škôl a mimovládnym organizáciám podporiť ich inovatívne nápady v oblasti prístupu k vzdelaniu a využívania digitálnych technológií pri výučbe cez programovania, rozvoja informačného myslenia či mediálnej výchovy. Jedným z hlavných cieľov je, aby sa mladí ľudia, študenti a žiaci naučili od svojich učiteľov kritickej práci s mediálnym obsahom a zodpovednému a bezpečnému využívaniu technológií. 

 

 

Medzi najzaujímavejšie projekty bude v rámci programu tento rok prerozdelená celková suma 50 000 eur. Projekty je potrebné prihlásiť do 9. októbra 2019 v elektronickej podobe prostredníctvom webovej stránky grantu. Víťazi budú následne zverejnení koncom októbra tohto roka a aktivity budú realizované od novembra do polovice júna 2020.

 

 

 

 reklama


Zdroj: TASR/netky LČ

Foto:  Pixabay, TASR, Pexels, UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok