Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Policajný zbor je najsledovanejšou štátnou inštitúciou v prostredí sociálnych médií.
Policajný zbor je najsledovanejšou štátnou inštitúciou v prostredí sociálnych médií.
23.12.2019 06:20 Domov
Polícia pripravuje mobilnú aplikáciu na zvýšenie bezpečnosti občanov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
23.12.2019 06:20 Domov

Polícia pripravuje mobilnú aplikáciu na zvýšenie bezpečnosti občanovPolicajný zbor je s viac ako 500 000 odberateľmi obsahu svojich 10 facebookových stránok a jedného účtu na Instagrame najsledovanejšou štátnou inštitúciou v prostredí sociálnych médií. Krok s modernými trendmi bude držať aj v roku 2020, kedy verejnosti predstaví mobilnú aplikáciu.


„Pripravovaná mobilná aplikácia ponúkne občanom bezpečnostné tlačidlo, prostredníctvom ktorého budú môcť privolať hliadku na miesto trestného činu v prípadoch, ak by ústny telefonát na linku číslo 158 predstavoval riziko pre ich bezpečnosť. Využitie aplikácie si viem predstaviť pri opakovaných incidentoch v centre Bratislavy, ale aj v prípadoch, keď je obeťou domáceho násilia žena a pred agresívnym mužom sa schová v inej miestnosti,“ povedal prezident Policajného zboru Milan Lučanský.

 

„Aplikácia taktiež otvorí možnosti pre nás veľmi dôležitým osobám – svedkom trestnej činnosti. Občania sa budú môcť takýmto spôsobom aktívne podieľať na nahlasovaní jednotlivých prípadov a sami si budú môcť povedať naše heslo – Pomáham a chránim,“ uzavrel.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Už aj vy máte sneh? 🥶🥶🥶 #policia #police #slovenskapolicia #slovakpolice

Príspevok, ktorý zdieľa Polícia SR (@policiaslovakia),

 

Na projekte mobilnej aplikácie pracuje Policajný zbor od polovice roka 2019, pričom jej spustenie plánuje v prvých týždňoch roka 2020. Pilotná fáza aplikácie bude dostupná pre územie hlavného mesta. Počas jej pilotnej prevádzky aplikácia podstúpi rôzne formy testov, aby sa po spustení pre celé územie Slovenskej republiky stala plnohodnotnou pomôckou pre jej všetkých obyvateľov. Aplikácia nebude plnohodnotnou náhradnou alebo sesterským projektom núdzovej linky 158.

 

Technické parametre, funkcionality, spôsob zberu ďalších informácií od nahlasovateľov trestných činov, ako aj bezpečnostné opatrenia pred zneužitím aplikácie budú verejnosti oznámené pri jej spustení.

 

Aplikácia bude v ďalších fázach aktualizácií rozširovaná o ďalšie užitočné funkcionality s užívateľsky atraktívnym a prehľadným dizajnom. Pôjde napríklad o zasielanie notifikácií majiteľom aplikácie v mimoriadnych prípadoch (terorizmus, streľba, prírodná katastrofa apod.), vyhľadávanie policajných útvarov podľa hľadanej služby alebo o prehľad nezvestných a hľadaných osôb. Aplikácia bude dostupná bezplatne pre mobilné telefóny s operačným systémom Android a iOS.reklama


Zdroj: Netky Barbora Lucivjanska

Foto:  Policajný zborNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok