Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
19. apr. 2021Jela
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Za navádzanie na nerešpektovanie nariadení hrozí dokonca aj väzenie.
Za navádzanie na nerešpektovanie nariadení hrozí dokonca aj väzenie.
26.11.2020 10:49 Domov
Polícia upozorňuje: Za výzvy neplniť nariadenia hrozí aj takýto trest
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
26.11.2020 10:49 Domov

Polícia upozorňuje: Za výzvy neplniť nariadenia hrozí aj takýto trestPolicajti na sociálnej sieti upozorňujú, že vyzývanie na porušovanie či nerešpektovanie nariadení nie je stavom hodným tolerovania.


Pripomínajú, že okrem šírenia hoaxov ide o ďalšie nebezpečné konanie. Zdôrazňujú, že opatrenia v súvislosti s koronavírusom sú tu našu vlastnú ochranu „a práve prijaté opatrenia zachraňujú životy“.

Strážcovia zákona a poriadku preto upozorňujú, že zákon hovorí jasnou rečou:

 

„Podľa § 337 Trestného zákona, kto verejne podnecuje na trestný čin alebo verejne vyzýva na hromadné neplnenie dôležitej povinnosti uloženej zákonom alebo na jeho základe, alebo na závažné porušovanie verejného poriadku, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky,“ vysvetlili.

 

 

Jednou z oblastí, pri ktorých najčastejšie dochádza k výzvam na nerešpektovanie, je nosenie rúšok. „Je pravdou, že predmetná povinnosť nevyplýva zo zákona, avšak je ukladaná na jeho základe (to zjednodušene znamená, že zákon v niektorom z jeho ustanovení umožní určenému orgánu vydávať právne akty, ktorými daný orgán uloží napríklad takúto povinnosť),“ vysvetlili.

 

Preto ďalej zdôrazňujú, že takýmto zákonom, ktorý oprávňuje vyžadovať nosenie rúška, je „zákon č. 355/2007 Z. z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia a o zmene a doplnení niektorých zákonov ako aj zákon č. 42/1994 Z. z. o civilnej ochrane obyvateľstva v znení neskorších predpisov“.

 

Policajti dodali, že aj status na Facebooku, ktorý je proti opatreniam zabraňujúcim šírenie COVID-19, je možné za určitých podmienok sankcionovať. „Podnecovanie musí byť verejné, pričom podnecovanie prostredníctvom statusu na sociálnej sieti, opierajúc sa o znenie § 122 ods. 2 Trestného zákona, je za splnenia určitých podmienok možné považovať za verejný spôsob páchania trestného činu,“ uzavreli strážcovia zákona v rubrike Trestná lavica.

 

Rúška si môžete kúpiť aj na stránke shop.netky.sk. Prečítajte si aj o tom, čo odkázal z karantény minister vnútra.

 reklama


Zdroj: Netky Michal Albert

Foto:  Unsplash/YouTube/FacebookNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok