Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
28. feb. 2021Zlatica
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Generálny prokurátor Maroš Žilinka
Generálny prokurátor Maroš Žilinka
23.01.2021 16:40 Domov
Poskytnutie podpory Kalinského združeniu preverí Úrad špeciálnej prokuratúry
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
23.01.2021 16:40 Domov

Poskytnutie podpory Kalinského združeniu preverí Úrad špeciálnej prokuratúryŠpeciálna prokuratúra preverí, či nedošlo k spáchaniu trestného činu poškodzovania finančných záujmov Európskej únie alebo niektorého z trestných činov korupcie v súvislosti s poskytnutím podpory Občianskemu združeniu Pre lepšiu budúcnosť.


Zástupca špeciálneho prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry preverí, či v súvislosti s poskytnutím podpory Občianskemu združeniu Pre lepšiu budúcnosť z Operačného programu Kvalita životného prostredia Ministerstvom životného prostredia SR vo výške takmer 390 tisíc eur, nedošlo k spáchaniu trestného činu poškodzovania finančných záujmov Európskej únie alebo niektorého z trestných činov korupcie.

 

 

Informácia vyvolala v radoch opozície podozrenia z konfliktu záujmov. Podpredseda strany Hlas - sociálna demokracia Richard Raši preto vyzval ministra životného prostredia Jána Budaja, aby odstúpil z funkcie. Ministerstvo životného prostredia SR reagovalo stanoviskom, v ktorom uviedlo, že občianske združenie si podalo žiadosti o dotácie ešte v roku 2019, keď rezort viedlo bývalé vedenie.

Všetky projekty sú podľa Budaja zároveň posudzované po administratívnej aj odbornej stránke viacerými sekciami, ktoré v danej veci nie sú v konflikte záujmov. Celou vecou sa ešte bude zaoberať oddelenie vnútorného auditu, na ktoré minister podá podnet. Zároveň sa obrátil na Ministerstvo financií , ktoré zastupuje Európsku úniu pri dohľade nad zákonnosťou európskych dotácií. Pavol Kalinský sa niekoľko hodín po zverejnení informácie vzdal funkcie externého poradcu premiéra.
 reklama


Zdroj: SITA/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  Fb Maroš Žilinka - generálny prokurátor SRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok