Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava -1°
Biblia
TV program
Moje Netky
Nezaradený poslanec NR SR Martin Chren
Nezaradený poslanec NR SR Martin Chren
05.02.2014 17:52 Domov
Poslanci odmietli návrhy zákonov na podporu mladých rodín
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
05.02.2014 17:52 Domov

Poslanci odmietli návrhy zákonov na podporu mladých rodínBRATISLAVA - Poslanci Národnej rady (NR) SR dnes odmietli niekoľko návrhov zákonov.


Do parlamentu ich predložila skupina nezaradených poslancov, do ktorej patrí Daniel Lipšič, Juraj Miškov, Jozef Kollár, Martin Chren, Juraj Droba, Jana Žitňanská a Daniel Krajcer. Návrhy mali podľa predkladateľov pomôcť najmä mladým rodinám.
     
Poslanci navrhovali vytvorenie takzvaných detských skupín, ktoré by neboli konkurenciou, ale alternatívou voči škôlkam. "Ich zriaďovateľmi by mohli byť napríklad zamestnávatelia rodičov s malými deťmi, mestá, obce, kraje, cirkevné spoločnosti či matky na materskej, ktoré sa popri svojom dieťati chcú starať aj o iné deti," vysvetlili poslanci v návrhu zákona. Chceli pritom, aby si náklady spojené so založením a prevádzkou týchto detských skupín mohli dať ich zriaďovatelia do nákladov v daňovom priznaní. Poplatky od rodičov zase mali siahať len do výšky oprávnených nákladov spojených so založením a prevádzkou skupín.
     
V novele zákona o sociálnom poistení poslanci zase navrhovali, aby poberateľ rodičovského príspevku, ktorý zároveň vykonáva prácu na dohodu, bol oslobodený od platenia odvodov a oslobodený aj od povinnosti podávať daňové priznanie, ak jeho ročný príjem neprekročí hranicu 3735 eur, čo je asi 311 eur mesačne.
     
Návrh novely zákona o Štátnom fonde rozvoja bývania mal docieliť, aby právnické osoby boli vyňaté z možnosti dostať z fondu podporu a naopak, možnosť získať ju mali dostať mladé rodiny s deťmi vo veku do šiestich rokov.
     
Novelizácia zákona o rozsahu zdravotnej starostlivosti uhrádzanej na základe verejného zdravotného poistenia mala prispieť k zvýšeniu kvality a dostupnosti zdravotnej starostlivosti pre deti a dorast. Jednou z navrhovaných zmien bolo napríklad plné hradenie návštevy chorého dieťaťa lekárom v domácom prostredí.


reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok