Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
17. jan. 2021Nataša
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Dotácie na nájomné budú môcť získať aj podnikatelia zasiahnutí druhou vlnou pandémie
Dotácie na nájomné budú môcť získať aj podnikatelia zasiahnutí druhou vlnou pandémie
01.12.2020 12:24 Ekonomika
Poslanci schválili rozšírenie dotácií na nájomné. Kto sa môže o peniaze uchádzať?
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
01.12.2020 12:24 Ekonomika

Poslanci schválili rozšírenie dotácií na nájomné. Kto sa môže o peniaze uchádzať?BRATISLAVA - Dotácie na nájomné budú môcť získať aj podnikatelia zasiahnutí druhou vlnou pandémie koronavírusu. Poslanci v utorok schválili novelu zákona o poskytovaní dotácií v pôsobnosti Ministerstva hospodárstva SR.


Plénum Národnej rady o legislatíve rokovalo v skrátenom režime. Rezort hospodárstva touto novelou rozširuje okruh žiadateľov, ktorí sa môžu o dotácie uchádzať. Kým doteraz bol jednou z podmienok získania dotácie vznik nájomného vzťahu pred 1. februárom 2020, po novom sa tento dátum vzniku nájomnej zmluvy posúva na 1. augusta 2020.

 

Novelu musí podpísať prezidentka
Zároveň sa rozširuje podmienka zo zatvorenej prevádzky na obmedzenú. "Inými slovami, kým v prvej vlne mohli dotáciu získať prevádzky, ktoré boli rozhodnutiami štátu zatvorené, teraz budú môcť získať peniaze aj tie, ktoré boli obmedzené, napríklad aj zákazom pohybu občanov na základe uznesenia vlády," vysvetľuje rezort.

 

 

Prevádzky, ktoré zasiahla druhá vlna pandémie, budú môcť žiadať o dotácie na nájomné za obdobie sťaženého užívania, ktoré spôsobili prijaté epidemiologické opatrenia. Ak novelu podpíše prezidentka, o dotácie bude možné žiadať od 15. decembra tohto roka.

 

Prečítajte si tiež: Dobré správy pre podnikateľov. O dotáciu na nájomné je možné uchádzať sa aj za mesiac september

 

Podpora sa dostane k širšiemu spektru ľudí
Na rokovaní výborov sa novela rozšírila aj o dotácie na kompenzáciu škôd, ktoré vznikli ako priame alebo nepriame následky mimoriadnej situácie, núdzového stavu alebo výnimočného stavu.

 

 

Rezort to zdôvodnil tým, aby sa podpora a pomoc dostala na základe vyhlásenej výzvy čo najširšiemu okruhu osôb. Pre podnikateľov platí, že žiadosti o dotáciu budú predkladať v listinnej podobe alebo elektronicky prostredníctvom na to určeného formulára. Ten bude zverejnený priamo na stránke MH SR.  K žiadosti je potrebné prikladať doklady preukazujúce výšku škody .

Podnikatelia zasiahnutí prvou vlnou pandémie koronavírusu mohli štát žiadať o poskytnutie dotácie na nájomné do konca novembra.

 

Mohlo by vás zaujímať: ROZHOVOR Celoplošné opatrenia značne poškodia firmy, niektoré pravdepodobne zaniknú, tvrdí Oravecreklama


Zdroj: SITA/Netky Katarína Žáková

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok