Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
15. máj. 2021Žofia
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
15.09.2019 16:16 Domov
Poslanci už po piatykrát vypočujú kandidátov na post ústavných sudcov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
15.09.2019 16:16 Domov

Poslanci už po piatykrát vypočujú kandidátov na post ústavných sudcovBRATISLAVA - Poslanci Národnej rady SR a ústavnoprávneho výboru vypočujú už po piatykrát kandidátov na post ústavných sudcov. Verejné vypočutie odštartuje v pondelok 16. septembra o 09:00 s tým, že výbor plánuje vypočuť v jeden deň všetkých 16 uchádzačov o najcennejší talár. Nominovaní sú Robert Šorl, Michal Matulník, Libor Duľa, Zuzana Pitoňáková, Ladislav Duditš, Peter Straka, Michal Ďuriš, Štefan Kseňák, Anton Dulak, Boris Gerbery, Peter Melicher a Martina Jánošíková, ktorí sa uchádzali aj v predošlých voľbách.


Nováčikom bude Slavomír Trnkócy, ktorého na post navrhla Právnická fakulta Trnavskej univerzity, Peter Kohút, navrhnutý Slovenskou komorou exekútorov, Ladislav Juszkó, ktorého nominoval Ústav štátu a práva Slovenskej akadémie vied a Robert Štefánik, nominovaný Slovenskou advokátskou komorou. Poslanci majú zvoliť ešte štyroch uchádzačov, aby mala prezidentka Zuzana Čaputová k dispozícii kompletný menoslov.

Každý kandidát najskôr dostane pred poslancami čas na prezentáciu, následne bude odpovedať na otázky poslancov, či zástupcov prezidentky Zuzany Čaputovej. Poslanci Národnej rady SR budú hľadať zvyšné štyri mená na aktuálnej schôdzi Národnej rady SR, pričom väčšina strán presadzuje verejnú voľbu. Proti nej je iba vládny Smer-SD, aj napriek tomu strana avizuje, že poslanci budú hlasovať. Doteraz zvolili poslanci 14 uchádzačov s tým, že na pôvodne voľných deväť miest bolo potrebných až 18. Na kompletný zoznam všetkých kandidátov plánuje čakať aj prezidentka Zuzana Čaputová.