Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
2. júl. 2022Berta
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Prezidentka Zuzana Čaputová
Prezidentka Zuzana Čaputová
28.12.2020 16:53 Domov
Posolstvo prezidentky Zuzany Čaputovej ku končiacemu sa roku
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
28.12.2020 16:53 Domov

Posolstvo prezidentky Zuzany Čaputovej ku končiacemu sa rokuBRATISLAVA - Prezidentka Zuzana Čaputová predstavila svoju Abecedu roku 2020.


V kontexte témy pripomenula aj, že rok 2020 ešte viac zvýraznil dôležitosť duševného zdravia a nevyhnutnosť starať sa o duševnú rovnováhu v živote.

„Pandémia, karanténa, rúško. Slová, ktoré sme ešte pred rokom takmer vôbec nepoužívali, no napokon sa, vzhľadom na okolnosti, stali bežnou súčasťou našej každodennej komunikácie. Pozrite si moju reflexiu roka cez asociácie na slová, ktoré ho vystihujú." pozvala ľudí prezidentka na sociálnej sieti.

 

Abeceda

 

Podľa poradia v abecede si prezidentka Zuzana Čaputová zvolila slová začínajúce na konkrétne písmeno a pomenúva nimi dianie i fenomény končiaceho sa roku. S písmenom A asociuje prezidentka svoju ambíciu asistovať pri obnove krajiny v období ochorenia COVID-19 i zjednocovaní spoločnosti.

 

Priznáva, že s písmenom B sa jej spája bolesť a to, že rok 2020 bol i rokom bolesti podpisujúcej sa pod dôsledky pandémie nového koronavírusu. Nezabudla na ľudí, ktorí si Covidom19 prešli, ktorí kvôli nemu stratili blízkeho, prácu či sociálne istoty. 

 

 

C ako Covid

Prezidentka vníma Covid 19, ako element, ktorý najviac ovplyvnil odchádzajúci rok. Verí však, že disponibilná vakcína situáciu zlepší. „A na obdobie COVID-u budeme spomínať ako na epizódu, ktorá trvala len rok,“ uviedla. 

 

D ako duša

 

Prezidentka v tomto bode uviedla, že dušu a duševné zdravie tento rok možno zanedbávame ešte viac, ako po iné roky. Podľa nej je ale absolutne nevyhnutné, aby sme v svojom živote nachádzali balans a stratenú rovnováhu. 

 

 

E ako enviro sektor

 

Naďalej vzrastajúcu dôležitosť prisudzuje otázke ochrany životného prostredia. „Téma enviro sa stala čoraz najliehavejšou globálnou témou, verím, že budeme svedkami čoraz viac konkrétnych riešení a reálnych krokov v tejto oblasti," povedala prezidentka.

 

F ako Fond obnovy

 

Očakávania prezidentky sa viažu aj k Fondu obnovy. „Je to historická príležitosť, veľká zodpovednosť, šanca získať prostriedky, ktoré môžu Slovensko skutočne obnoviť a dosiahnuť v prospech budúcich generácií obrovské zmeny a reformy," uviedla prezidentka. 

 

G ako generálny prokurátor

 

Voľbu a následné vymenovanie nového generálneho prokurátora vníma prezidentka ako jednu z najdôležitejších. Ocenila výber kandidáta v parlamente i finálny priebeh voľby. Po zvolení v parlamente, prezidentka oficálne vymenovala do funkcie Maroša Žilinku.

 

 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR/ Netky Ida Železníková

Foto:  SITA/Kancelária prezidenta SRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok