Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
26. máj. 2020Dušan
BratislavaBratislava 13°
Biblia
TV program
Moje Netky
01.07.2011 09:05 Politika
Posunutie riešenia odmeňovania sestier je v súlade s návrhom komory sestier
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
01.07.2011 09:05 Politika

Posunutie riešenia odmeňovania sestier je v súlade s návrhom komory sestier
Výbor NR SR pre zdravotníctvo navrhol do novely zákonníka práce pozmeňovací návrh, ktorého podstatou je návrat pôvodného paragrafu 120 o minimálnych mzdových nárokoch. Navyše bol tiež rozšírený o špeciálne ustanovenie definujúce koeficienty v prípade minimálnych mzdových nárokov zdravotných sestier a pôrodných asistentiek.
      Schválenie uvedeného pozmeňovacieho návrhu by v praxi znamenalo zvýšenie minimálnych miezd v rozsahu od 30 až 130 eur. Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek (SKSaPA) s takto navrhnutým riešením, napriek uvedenému nesúhlasila, nakoľko podľa vyjadrení komory nejde o optimálne riešenie zohľadňujúce ich požiadavky. Preto sa poslanci SDKÚ-DS s komorou dohodli, že navrhnutý pozmeňovací návrh nepodporia a riešením bude samostatný zákon o odmeňovaní zdravotných sestier a pôrodných asistentiek, ktorý pripraví Ministerstvo zdravotníctva SR. Toto riešenie, aj so zohľadnením trvania legislatívneho procesu nového zákona, komora akceptovala.
      Avizované neschválenie pôvodného riešenia v podobe pozmeňovacieho návrhu teda vychádza z požiadavky samotnej komory (SKSaPA) a poslanci SDKÚ-DS v tejto požiadavke komore vychádzajú v ústrety.
      Poslanci za SDKÚ-DS od začiatku celého procesu rokovaní intenzívne komunikujú s komorou sestier a dohoda, ktorá bola deklarovaná na stretnutí s predsedníčkou vlády SR Ivetou Radičovou premietnutá v uznesení vlády SR č. 386/2011, sa naďalej realizuje a napĺňa. Konkrétne kroky plne zohľadňujú názory komory sestier s cieľom splniť požiadavky z petície zdravotných sestier. Posunutie a zmena riešenia odmeňovania sestier je teda plne v súlade s návrhom preferovaným SKSaPA.

Zdroj: TASRreklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok