Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
9. júl. 2020Lujza
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Už pred narodením bol vydedenecom.
Už pred narodením bol vydedenecom.
26.05.2020 06:55 Zaujímavosti
Považovali ho za chybu, ale Boh sa ho zastal
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
26.05.2020 06:55 Zaujímavosti

Považovali ho za chybu, ale Boh sa ho zastalZlý začiatok je niekedy predzvesťou dobrého konca. Platí to najmä v takom prípade, keď sa do deja vloží Boh.


Chyba

Pre ľudstvo je nemysliteľné žiť bezchybne. Nečíta, nepočúva a ani sa to nepíše ľahko, každý by bol radšej, ak by sa dala dosiahnuť dokonalosť, a ak by prianie si svetového mieru bolo niečo viac než len súčasť súťaže krásy. Priznať si to je ale nutné - nič nebolo, nie je a ani nebude bez vady. Človek sa dopúšťa omylu a niektorý z nich je taký veľký, že prerastie nad hlavu a je ako mátoha, čo straší vo dne aj v noci. Uzdravujúci účinok má, našťastie, vedomie, že čokoľvek a akokoľvek zlé bolo spáchané, nie je dôvod do konca života sa trápiť vinou, výčitkou a hanbou.

 

 

 

V ruinách
V Iowe sa narodilo dievča. V priebehu rokov 70. sa ako tínedžerka pošmykla. Jej prešľap vyplával na verejnosť tak, že otehotnela. Bola to beloška a chlapec, s ktorým bábätko počala, patril do komunity černochov. Vnímalo sa to ako niečo nepredstaviteľné, rodičia dievčaťa sa nezastavovali v kritizovaní. "Nielenže si si zruinovala vlastný život, ty si pokazila ešte aj život toho dieťaťa," vyčítali dcére.

 

Ultimátum
Vyvrcholilo to ultimátom. Buď sa dieťaťa navždy vzdá a posunie ho niekomu staršiemu, schopnejšiemu a múdrejšiemu, alebo sa má odsťahovať z domu. Čo na tom, že dievčina nemala kam hlavu skloniť? Ona si vybrala pôrod a výchovu, a tak sa zbalila a odišla do Kalifornie.

 


Boj o prežitie
Neverila, že by niečo dobré pribehlo aj k nej. Upadla do užívania drog, každodenná realita sa pretavila v boj o prežitie. Keď raz postávala na ulici, podišla k nej žena. Zvestovala jej, že Boh ju miluje, a že sa s ním môže vysporiadať. Nemusí sa trápiť nepokojom, ponúka sa jej odpustenie. Slobodná matka neváhala, ulica sa stala svedkom jej odovzdania sa Bohu a vyznania hriechov.

 


Israel
Od ženy si prevzala Bibliu. Námatkovo ju otvorila, prilepila oči na riadok a zistila, že je tam vpísané slovo Israel. "Israel," prehlásila so slzami v očiach, "tak sa volá môj syn."

 

Hudba
A jej syn? Spočiatku mal zmätené detstvo. Je beloch a či černoch a prečo je považovaný za chybu? Už v útlom veku chlapec objavil, že Boh ho poctil neobyčajným talentom. Prejavoval sa v spievaní, ako aj v nadaní skladať piesne. Rok po roku mužnel a rozvíjal dar.
Dnes ho Amerika (a nielen tá), pozná pod menom Israel Houghton ako jedného z najvýraznejších hudobníkov v rámci kresťanskej scény. A keby len to! Je aj držiteľom ocenenia Grammy. Spieva pre svojho Stvoriteľa. Nie je chybou, je tu, pretože Boh to tak chcel.

 

 

 reklama


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  Pixabay, Pexels, UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok