Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
19. okt. 2021Kristián
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Pred vykonaním štandardnej kontroly bude vo väčšine prípadov finančná správa vykonávať priamo na prevádzke online monitoring tržieb. Kontrolóri budú pozorovať prostredníctvom tabletov priamo v prevádzke alebo v blízkosti prevádzky.
Pred vykonaním štandardnej kontroly bude vo väčšine prípadov finančná správa vykonávať priamo na prevádzke online monitoring tržieb. Kontrolóri budú pozorovať prostredníctvom tabletov priamo v prevádzke alebo v blízkosti prevádzky.
02.07.2021 12:50 Ekonomika
Pozor! Finančná správa skontroluje evidenciu tržieb v e-kase
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
02.07.2021 12:50 Ekonomika

Pozor! Finančná správa skontroluje evidenciu tržieb v e-kaseBRATISLAVA - V najbližšom období opäť vyrazia do terénu kontrolóri finančnej správy.


Kontrolóri sa zamerajú na kontroly e-kasy a vydávania pokladničných dokladov. Sústredia sa najmä na prevádzky, ktoré poskytujú služby zákazníkom, akými sú napríklad ubytovacie a stravovacie služby. Kontrolám sa nevyhnú subjekty s podpriemernými tržbami. 

 

 

Prečítajte si: Až 130 krajín OECD podporilo zavedenie globálnej minimálnej dane. Chcú tak klepnúť po prstoch nadnárodným spoločnostiam


„Podnikateľov o tejto aktivite informujeme vopred s cieľom, aby dbali na dodržiavanie zákona a vyhli sa možným sankciám," uviedla hovorkyňa. Cieľom kontrol podľa nej nie je rozdávať pokuty, ale podporiť dobrovoľné plnenie daňových povinností. Nepôjde pritom o jednorazovú „letnú“ akciu, kontroly bude finančná správa vykonávať pravidelne na mesačnej báze.

 


Kontrolóri finančnej správy sa v najbližšom období zamerajú na evidenciu tržieb v systéme e-kasa najmä v krajských mestách. Kontrolovať budú aj prevádzky, ktoré mali v období od 1. apríla tohto roka do 26. júna tohto roka podpriemerné tržby alebo subjekty, ktoré sa už v minulosti dopustili porušenia zákona. Kontrolóri však navštívia aj kaderníctva, zmrzlinárne, jedálne a kozmetické salóny. Okrem toho preveria aj prenosné pokladnice umiestnené na trhoviskách, jarmokoch či festivaloch.

 

Prečítajte si: V kauzách Mýtnik I a Mýtnik II bolo obvinených celkovo 14 osôb

 Pred vykonaním štandardnej kontroly bude vo väčšine prípadov finančná správa vykonávať priamo na prevádzke online monitoring tržieb. Kontrolóri budú pozorovať prostredníctvom tabletov priamo v prevádzke alebo v blízkosti prevádzky, či tržby od zákazníkov prichádzajú do systému e-kasa. „Ak bude všetko v poriadku, podnikateľ si ani nevšimne, že bol kontrolovaný a klasická štandardná kontrola ani nemusí byť," povedala hovorkyňa finančnej správy Martina Rybanská.reklama


Zdroj: Netky KP/ SITA

Foto:  Pixabay/ SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok