Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Koronavírus
7. dec. 2021Ambróz
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Koronavírus. Otvorte časovú os udalostí.
14.01.2021 13:51 Domov
Pozor na podvodnú ponuku práce balenia rúšok
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
14.01.2021 13:51 Domov

Pozor na podvodnú ponuku práce balenia rúšokPolícia upozorňuje verejnosť na podvodnú ponuku práce, ktorá sa šíri najmä na Facebooku, týkajúcu sa balenia rúšok. Podvodná skupina vyzýva záujemcov na komunikáciu výhradne cez e-mail a žiada o zaslanie osobných údajov a vyplatenie zálohy 25,- Eur. Zneužívajú meno personálnej agentúry.


Polícia upozorňuje verejnosť na podvodnú ponuku práce, ktorá sa šíri najmä na Facebooku, týkajúcu sa balenia rúšok. Policajti upzorňujú na sociálnej sieti v profile Hoaxy a podvody, že ide o ponuku práce z domu. Zároveň sľubujú, že sa postarajú o všetku administratívu a logistiku.

 

 

Podvodná skupina vyzýva záujemcov  na komunikáciu výhradne cez e-mail a žiada o zaslanie osobných údajov a vyplatenie zálohy 25,- Eur. Zverejňujú svoju ponuku pod hlavičkou personálnej agentúry INDEX NOSLUŠ a v podpise je uvedené meno jednej z ich zamestnankýň, aby inzerát dostal známku dôveryhodnosti.
Zneužívajú meno personálnej agentúry. 
Za každú zabalenú krabicu rúšok ponúkajú podvodníci zárobok 200 EUR. Od záujemcu o prácu žiadajú len zaplatenie „zálohovej zabezpečovacej návratnej platby“ 25,- Eur na zahraničný účet.
Zároveň mailová komunikácia zo strany spoločnosti vždy prichádza z domény @indexnoslus.sk.

 Polícia pripomína, že pri inzerátoch na sociálnych sieťach je potrebné overovať, či spoločnosť, ktorá inzerát zverejnila, reálne existuje. To znamená overiť si názov firmy, jej sídlo a ďalšie kontaktné údaje. ”Ak ste prijali email, v ktorom od Vás niekto žiada peniaze, odporúčame Vám vždy kontaktovať adresáta a danú spoločnosť. Neposielajte platby na účet, ak neviete, komu a za čo platíte,” uvádza polícia. V prípade, že niekto „naletel” a prišiel o peniaze, mal by to oznámiť na políciu. „To, že ste prišli o menšiu sumu peňazí neznamená, že podvodník na podvode nezbohatol. Takéto typy podvodov pracujú na báze verejnosti a preto je predpoklad, že podvedených je oveľa viac, čím sa zvyšuje aj škoda,” dodala polícia.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/ Fb Hoaxy a podvody - Polícia SR/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  Unsplash/ Fb Hoaxy a podvody - Polícia SRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok