Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
29. nov. 2020Vratko
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
04.02.2013 09:17 Doprava
Pozrite si, aká je situácia na slovenských cestách
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
04.02.2013 09:17 Doprava

Pozrite si, aká je situácia na slovenských cestáchPozrite si, aká je situácia na slovenských cestách - Doprava Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý, okrem D1 Hlohovec – Ilava, kde sa na vozovke nachádza miestami kašovitý sn


Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý, okrem D1 Hlohovec – Ilava, kde sa na vozovke nachádza miestami kašovitý sneh do jedného centimetra. Informuje o tom Slovenská správa ciest (SSC) s tým, že čerstvý sneh je aj na Orave (R3), kde je miestami na vozovkách vrstva do dvoch centimetrov.

Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne mokrý, na západe územia na značnej časti pokrytý vrstvou čerstvého snehu do dvoch až troch centimetrov (cm). Na strednom a východnom Slovensku miestami s výskytom kašovitého až utlačeného snehu do dvoch centimetrov. V hornatejších oblastiach a na severovýchode Slovenska sa na vozovkách nachádza vrstva utlačeného, miestami až zľadovateného snehu do štyroch až piatich centimetrov.

Zjazdné sú aj horské priechody, povrch vozoviek je prevažne pokrytý vrstvou čerstvého až kašovitého snehu do dvoch cm. Horské priechody (HP) Vernár, Huty, Hriňová, Zbojská a Herlianske Sedlo majú na vozovkách vrstvu utlačeného snehu do štyroch až piatich cm. Na HP Cukmantel je zľadovatený sneh do troch cm. Horské priechody Chorepa, Ďurďošík, Dargov, Havran, Pezinská Baba, Príslop, Branisko, Soroška, Klenov, Pusté Pole a Látky-Prašivá sú mokré.

SSC zároveň upozorňuje vodičov, že HP Donovaly je uzatvorený pre nákladnú dopravu nad desať metrov celkovej dĺžky. Silné sneženie s viditeľnosťou do 100 metrov sa nachádza v okolí Beluše, Zálužia, Bratislavy a Drietomy. Cesta III/552032 medzi obcami Kristy a Jenkovce, ako aj v smere Sejkov - Jenkovce je už prejazdná, nachádza sa tam však ešte voda. Cesta II/578 Skalka – Kremnica a II/578 Plešivec – Dlhá Ves, št. hr. HUN je pokrytá vrstvou zľadovateného snehu. Na horskom priechode Šturec zase hrozí padanie lavín na vozovku.

Vodiči by si mali dať pozor na zľadovatený sneh na cestách III. tried v obvode Lučatín, Banská Štiavnica, Bytča, Polkanová, Štítnik, Dobšiná, Moldava nad Bodvou, Banská Bystrica a Plešivec. Snehové jazyky sa môžu tvoriť na cestách v okolí Popradu, Prešova, Lipian a na Orave.

Pre vozidlá nad desať metrov je po celú zimnú sezónu uzatvorený úsek cesty I/64 medzi Nitrianskym Pravnom a Fačkovským sedlom a horské priechody Skýcov a Herlianske Sedlo. Pri nízkych teplotách je na mokrých a vlhkých vozovkách, na mostoch a pri vodných tokoch zvýšené riziko vzniku poľadovice.

Prievidza - Všetky cesty v okolí Prievidze sú zjazdné. TASR informoval Ľudovít Mäsiar, dispečer Správy ciest Trenčianskeho samosprávneho kraja, Vnútornej organizačnej jednotky Prievidza.

Vozovky v nižších polohách sú mokré, vo vyšších polohách sa na cestách nachádza kašovitá vrstva snehu do dvoch centimetrov.

"Horský priechod Fačkovské sedlo z prievidzskej strany a horský priechod Nová Lehota, smerom na Žiar nad Hronom, sú prejazdné bez obmedzení," uzavrel Mäsiar.

Rýchlosť na diaľnici D1 je obmedzená


Trenčín – Takmer všetky cesty v Trenčianskom samosprávnom kraji sú v dôsledku nočného a ranného sneženia pokryté snehom. Všetky cesty sú zjazdné. Vyplýva to z informácií Slovenskej správy ciest.

Na diaľnici D1 v úseku od Ilavy po Hornú stredu je v dôsledku zasneženej vozovky znížená rýchlosť na 100 kilometrov za hodinu. Na takmer všetkých cestách kraja je vrstva čerstvého snehu od jedného do dvoch centimetrov, v kopaničiarskom regióne, v okolí Trenčianskych Teplíc, Nemšovej a na cestách tretej triedy v obvode Prievidze do troch centimetrov.

Prejazdné sú aj všetky horské priechody na území kraja. Na horských priechodoch Šutovce a Skýcov je dvojcentimetrová vrstva čerstvého snehu, na horskom priechode Homôlka vrstva ujazdeného snehu. Na horských priechodoch Fačkovské sedlo a Skýcov platí počas celej zimy zákaz prejazdu automobilov s dĺžkou nad desať metrov.reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  le="text-align: justify;">Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý, okrem D1Našli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok