Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
28. feb. 2021Zlatica
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
21.01.2021 16:48 Domov
Pracovná skupina pre ochranu zvierat zasadla prvý raz
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
21.01.2021 16:48 Domov

Pracovná skupina pre ochranu zvierat zasadla prvý razBRATISLAVA - Dnes sa uskutočnilo prvé zasadnutie pracovnej skupiny v oblasti veterinárnej starostlivosti a ochrany zvierat.


„Za posledné obdobia sa pozornosť sústredila najmä na ochranu spoločenských zvierat. Ak však máme hovoriť o zvieratách, musíme rovnakú pozornosť venovať aj hospodárskym zvieratám, pretože aj keď sú súčasťou potravinového reťazca, neznamená to, že si nezaslúžia takú istú pozornosť,“ povedal predseda Výboru Národnej rady SR (NR SR) pre pôdohospodárstvo a životné prostredie Jaroslav Karahuta (Sme Rodina).

 

Cieľom pracovnej skupiny pre veterinárnu starostlivosť a ochranu zvierat má byť prostredníctvom legislatívnych, systémových a procesných opatrení zabezpečiť vyššiu úroveň starostlivosti a ochrany zvierat v oblastiach vymožiteľnosti práva, veterinárnej starostlivosti, chovateľskej starostlivosti s dôrazom na welfare zvierat, inštitucionálneho posilnenia štátnej správy, riešenia právnych aspektov vlastníctva, držby a využitia zvierat, trestno-právnej zodpovednosti páchateľov - majiteľov, držiteľov, ale aj cudzích osôb, odbornej prípravy, poradenstva, vzdelávania a osvety, prepojenia štátnej správy a neziskového sektora, čiže organizácií zameraných na starostlivosť, ochranu a pomoc zvieratám.

 

Uverejnil používateľ Jaroslav Karahuta Štvrtok 21. januára 2021

 

Predseda Výboru NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie uviedol, že pracovná skupina sa bude venovať aj voľne žijúcim či laboratórnym zvieratám. Predsedom skupiny bude Karahuta, jej členmi budú odborníci na problematiku ochrany zvierat, ktorí chcú poskytnúť výboru svoje znalosti bez nároku na honorár.

 

„Založením pracovnej skupiny spájame sily, aby sme prepojili legislatívu s vymožiteľnosťou práva a ochranou zvierat v praxi. Pozornosť sa za posledné obdobie sústredila, bohužiaľ, predovšetkým na ochranu spoločenských zvierat. Ak však hovoríme o zvieratách a ich ochrane, musíme pozornosť venovať aj hospodárskym zvieratám, pretože aj keď sú súčasťou nášho potravinového reťazca, zaslúžia si tiež náležitú starostlivosť v oblasti chovateľských podmienok, veterinárnej starostlivosti a výživy ako spoločenské zvieratá a aby sa s nimi zaobchádzalo citlivo a slušne, v zmysle platných zákonov, predpisov a nariadení,“ uviedol Karahuta.reklama


Zdroj: SITA/Netky Miloš Cíbik

Foto:  Jaroslav Karahuta FBNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok