Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
11. aug. 2020Zuzana
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
08.11.2012 09:59 Zaujímavosti
Pracovník môže dať výpoveď aj bez udania dôvodu, zamestnávateľ nie
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
08.11.2012 09:59 Zaujímavosti

Pracovník môže dať výpoveď aj bez udania dôvodu, zamestnávateľ niePracovník môže dať výpoveď aj bez udania dôvodu, zamestnávateľ nie - Radíme Pri výpovedi zo strany zamestnávateľa je existencia dôvodu výpovede a jeho uvedenie vo výpovedi jednou z podmienok platnosti výpovede. Tu sa podľa advokáta Dušana Nitschneidera pr


Pri výpovedi zo strany zamestnávateľa je existencia dôvodu výpovede a jeho uvedenie vo výpovedi jednou z podmienok platnosti výpovede. Tu sa podľa advokáta Dušana Nitschneidera prejavuje silnejšie postavenie zamestnanca, ktorý môže dať výpoveď prakticky kedykoľvek, z akéhokoľvek dôvodu, alebo aj bez jeho uvedenia.
      "Zamestnávateľ však v tomto ohľade môže postupovať len v medziach zákona, teda zamestnancovi môže dať výpoveď len z dôvodov, ktoré predpokladá zákon," vysvetľuje pre TASR. Dodáva, že dôvod výpovede musí byť vo výpovedi presne určený, poprípade aj s presným popisom situácie, ktorá vedie k naplneniu toho ktorého výpovedného dôvodu podľa zákona.
      Dôvodom výpovede môže byť zrušenie alebo premiestnenie zamestnávateľa či jeho časti. Ďalej zákon dovoľuje skončiť pracovný pomer pre organizačné zmeny, zhoršený zdravotný stav zamestnanca brániaci výkonu práce, nesplnenie predpokladov pre výkon práce zo strany pracovníka i neuspokojivé plnenie úloh po predchádzajúcom upozornení.
      Zamestnávateľ tiež môže ukončiť pracovný pomer pre porušenie pracovnej disciplíny. "Vtedy je povinný oboznámiť zamestnanca s dôvodom výpovede a umožniť mu vyjadriť sa k nemu. Jeho nesúhlas však výpoveď okamžite nezvráti. Svoje dôvody môže ale uplatniť v súdnom konaní o určení neplatnosti výpovede," uzatvára Nitschneider.

Zdroj: TASR


reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok