Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
5. aug. 2020Hortenzia
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
11.07.2011 11:10 Gurmán
Prázdniny "na ulici" sa môžu pre mladých skončiť problémami
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
11.07.2011 11:10 Gurmán

Prázdniny "na ulici" sa môžu pre mladých skončiť problémami
Mnohí rodičia majú počas prázdnin problém, ako zorganizovať svojim deťom voľný čas. Nie každý má totiž dostatok dovolenky alebo možností zabezpečiť svojim ratolestiam zaujímavý program a dozor počas celých prázdnin. "S tým súvisia aj problémy, ktoré môžu nastať, hlavne, keď je dieťa počas dňa na ulici a skončí v nevhodnej spoločnosti," upozorňuje náčelník Mestskej polície v Prievidzi Ľubomír Pomajbo.
      Rizikom nie je podľa jeho slov len prežívanie času pri nebezpečných hrách alebo na problémových miestach, realitou býva aj konzumácia návykových látok v podobe tabaku, alkoholu alebo dokonca drog. Negatívne príklady totiž niekedy nebezpečne priťahujú a posmešky či nátlak partie sú často prvým krokom k vzniku problémov.
   "Zmenili sa aj zákony. Zodpovednosť za podávanie alkoholu mládeži už nie je len na predajcoch či iných osobách. Podľa novely zákona už osoby maloleté do 15 rokov a mladistvé do 18 rokov nesmú požívať alkoholické nápoje alebo iné návykové látky," podotkol Pomajbo.
      Taktiež sú povinné podrobiť sa orientačnej dychovej skúške alebo orientačnému vyšetreniu testovacím prístrojom na zistenie omamných alebo psychotropných látok. Maloleté osoby do 15 rokov sa nesmú zdržiavať bez dozoru svojich zákonných zástupcov po 21.00 h na verejne prístupných miestach, v ktorých sa podávajú alkoholické nápoje.
      "Za porušenie zákazu maloletou osobou môže obec uložiť zákonnému zástupcovi maloletého pokutu do výšky 33 eur, za porušenie zákazu požívania alkoholu mladistvou osobou do 18 rokov jej uloží obec pokarhanie. V odôvodnených prípadoch môže obec uložiť aj zákaz navštevovať verejne prístupné miesta a miestnosti, v ktorých sa podávajú alkoholické nápoje," dodal Pomajbo.

Zdroj: TASRreklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok