Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
11. júl. 2020Milota
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
27.11.2012 08:21 Zaujímavosti
Pre porušenie pracovnej disciplíny možno dať výpoveď do dvoch mesiacov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
27.11.2012 08:21 Zaujímavosti

Pre porušenie pracovnej disciplíny možno dať výpoveď do dvoch mesiacovPre porušenie pracovnej disciplíny možno dať výpoveď do dvoch mesiacov - Radíme Pri porušení pracovnej disciplíny môže dať zamestnávateľ svojmu pracovníkovi výpoveď iba v prípade splnenia lehôt. K okamžitému skončeniu pracovného pomeru môže tak dôjsť iba


Pri porušení pracovnej disciplíny môže dať zamestnávateľ svojmu pracovníkovi výpoveď iba v prípade splnenia lehôt. K okamžitému skončeniu pracovného pomeru môže tak dôjsť iba v lehote dvoch mesiacov odo dňa, keď sa o dôvode výpovede dozvedel.
      Najneskôr môže k výpovedi dôjsť do jedného roka odo dňa, keď dôvod výpovede vznikol. "Po uplynutí tejto lehoty nie je možné tento výpovedný dôvod uplatniť," vysvetlil pre TASR advokát Dušan Nitschneider.
      Ak zamestnávateľ chce dať zamestnancovi výpoveď pre porušenie pracovnej disciplíny, je povinný ho oboznámiť s dôvodom výpovede a umožniť mu vyjadriť sa k nemu. Jeho nesúhlas však výpoveď okamžite nezvráti. Svoje dôvody môže ale uplatniť v súdnom konaní o určení neplatnosti výpovede.

Zdroj: TASR


reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok