Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
6. apr. 2020Irena
BratislavaBratislava 13°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
17.05.2016 10:09 Ekonomika
Pre školstvo je kľúčové vyriešenie financovania, tvrdia školské organizácie
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
17.05.2016 10:09 Ekonomika

Pre školstvo je kľúčové vyriešenie financovania, tvrdia školské organizácieBRATISLAVA - Kľúčovým a nevyhnutným predpokladom pre ďalší rozvoj školstva je jednoznačne uspokojivé vyriešenie financovania školstva a osobitne platov pedagogických a odborných zamestnancov. Tvrdia to zástupcovia 31 organizácií a iniciatív pôsobiacich v slovenskom školstve v spoločnom komuniké. Upozorňujú, že programové vyhlásenie vlády nemá dostatočné finančné krytie.


"Zámery deklarované v Programovom vyhlásení vlády na roky 2016 – 2020 nemajú dostatočné finančné krytie, a preto ich realizácia nebude možná. Dlhodobo pretrvávajúce problémy v školstve sa týmto len prehĺbia," uvádzajú školské organizácie vo vyhlásení, ktoré podpísali napríklad Odborový zväz pracovníkov školstva a vedy na Slovensku, Združenie katolíckych škôl Slovenska, Asociácia súkromných škôl a školských zariadení, Asociácia riaditeľov štátnych gymnázií SR, Slovenská komora učiteľov, Iniciatíva slovenských učiteľov, Študentská rada vysokých škôl a ďalší.

 

V programovom vyhlásení vlády (PVV) sa uvádza, že platy učiteľov a odborných zamestnancov v regionálnom školstve a pedagógov vo vysokom školstve by sa mali od 1. septembra tohto roku a od 1. januára 2018 každoročne zvýšiť v priemere o šesť percent. Vláda v dokumente konštatuje, že je rozhodnutá spojiť realizáciu zásadných vnútorných zmien s pravidelným medziročným zvyšovaním verejných zdrojov do výchovy a vzdelávania tak, aby celkový objem zvýšenia za volebné obdobie dosiahol dve miliardy eur. A taktiež, aby úroveň verejných zdrojov, vkladaná ročne do školstva, na konci volebného obdobia v roku 2020 bola porovnateľná s priemerom krajín EÚ.

 

Na ministerstve školstva sa v súvislosti s PVV uskutočnia vo štvrtok (19.5.) okrúhle stoly so zástupcami školského prostredia. Školské organizácie a iniciatívy by spolu so zástupcami rezortu školstva mali diskutovať o úlohách v rámci PVV a harmonogramu ich plnenia.

 

 reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok