Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Brexit
27. sep. 2020Cyprián
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Brexit. Otvorte časovú os udalostí.
Skončí sa v plánovom termíne, teda koncom tohto roka.
Skončí sa v plánovom termíne, teda koncom tohto roka.
15.06.2020 20:14 Zahraničie
Prechodné obdobie sa v Británii predlžovať nebude
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
15.06.2020 20:14 Zahraničie

Prechodné obdobie sa v Británii predlžovať nebudeBRUSEL - Poprední predstavitelia EÚ vzali v pondelok na vedomie rozhodnutie Spojeného kráľovstva nepožiadať o predĺženie prechodného obdobia, počas ktorého sa má Brusel s Londýnom dohodnúť na podobe budúcich vzťahov.


Videohovor predstaviteľov EÚ s Johnsonom 

Prechodné obdobie sa skončí v pôvodne stanovenom termíne 31. decembra 2020, v súlade s ustanoveniami dohody o brexite. Uviedla to Európska komisia v dešných hodinách po skončení videokonferencie medzi predsedom Európskej rady Charlesom Michelom, predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyenovou, predsedom Európskeho parlamentu Davidom Sassolim a britským premiérom Borisom Johnsonom.

 

 

Koronavírus diskusie neobmedzil 

Hlavným cieľom rokovaní bolo zhodnotiť dosiahnutý pokrok po doterajších štyroch kolách politických rokovaní o budúcich vzťahoch medzi EÚ a Spojeným kráľovstvom. Obe strany privítali doterajšie konštruktívne diskusie o budúcich vzťahoch, ktoré sa uskutočnili pod vedením hlavných vyjednávačov Davida Frosta a Michela Barniera. Skonštatovali, že aj napriek komplikáciám, ktoré spôsobila pandémia nového koronavírusu, sa obom tímom darilo pracovať a vymieňať si potrebné právne texty.

 

Hlavný vyjednávač EÚ Michel Barnier (vpravo) a hlavný britský vyjednávač David Frost diskutujú počas prvého kola rokovaní medzi EÚ a Britániou o novej pobrexitovej obchodnej dohode v sídle EÚ v Bruseli 2. marca 2020.

 

Dohoda tento rok 

Johnson sa so šéfmi troch hlavných európskych inštitúcií zhodol na tom, že je potrebné dať rokovaniam o budúcich vzťahoch nový impulz. Účastníci videokonferencie podporili aj plány dohodnuté hlavnými vyjednávačmi na zintenzívnenie rozhovorov v priebehu júla a na vytvorenie čo najvýhodnejších podmienok na uzavretie a ratifikáciu dohody o budúcich vzťahoch do konca roku 2020.

 

 

Vzájomné vzťahy, no už mimo EÚ

Británia aj EÚ opätovne zdôraznili svoj úmysel usilovne pracovať na vytvorení takého rámca budúcich vzájomných vzťahov, ktorý by bol v záujme občanov Únie aj Spojeného kráľovstva.

 

 

 

 reklama


Zdroj: TASR/Netky Lukáš Čief

Foto:  Pixabay, TASR,Našli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok