Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
2. júl. 2022Berta
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Čínsky trh vo Wu-chane.
Čínsky trh vo Wu-chane.
13.03.2020 18:41 Zahraničie
Prečo by mali stáť za vznikom koronavírusu COVID-19 trhy so zvieratami?
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
13.03.2020 18:41 Zahraničie

Prečo by mali stáť za vznikom koronavírusu COVID-19 trhy so zvieratami?Trhy, na ktorých sa zabíjajú zvieratá, by mohli byť najpravdepodobnejším zdrojom novej mutácie koronavírusu. Podľa viacerých odborníkov by mali byť preto zakázané, a to nielen v Číne, odkiaľ sa nový typ tejto mutácie začal šíriť a postihovať ľudí takmer po celom svete.


Svet

S novým koronavírusom COVID-19 bojuje už skoro celý svet. Vlády jednotlivých krajín zavadzajú pre svojich občanov, pomaly každým dňom, stále nové bezpečnostné opatrenia. Čím prísnejšie sa zavedú, tým viac sú oklieštené práva a slobody jednotlivcov. Všetko sa tak deje ale v súlade s bezpečnosťou obyvateľov v tej ktorej krajine.

 

 

Upokojenie?

Filozof Slavoj Žižek sa však snaží ľudí upokojiť svojim vyhlásením, v ktorom tvrdí, že "existuje mnoho horších infekčných chorôb, ktorým denne podliehajú stovky až tisíce ľudí". Ľudia po celom svete majú rôzne teórie na to, ako vírus v Číne vlastne vznikol, a začal napádať ľudské telo.

 

Trhy ako zdroj nákazy

Miestom, kde to malo celé údajne vypuknúť, má byť tzv. "mokrý trh". Pod týmto názvom si predstavme klasické otvorené trhy pod holým nebom, kde sa okrem iného predávajú živé zvieratá, dokonca sa na mieste aj porcujú. Nie je teda žiadnym prekvapením, že prví nakazení vo Wu-chane mali nejakú spojitosť s miestnym "mokrým trhom". 

 

Video len pre silnejšie povahy.

 

Zlé zaobchádzanie

Na týchto trhoch sa predávajú nielen ryby, ale aj cicavce či plazy. Zvieratá zatvorené v klietkach na malom priestore, teda sú navzájom vystavené aj svojmu dychu či výkalom. Vedecké štúdie už neraz potvrdili, že výskyt ľudí a mnohých druhov zvierat pohromade, o ktoré nie je adekvátne postarané, môže viesť k mutáciám nových druhov vírusov. Podobne sa mal do ľudského tela dostať aj COVID-19. Mutáciou prešiel cez rôzne druhy zvierat, zrejme aj nakazené, až infikoval človeka.

 

 

Vznik vírusu? 

Kruté zaobchádzanie so zvieratami, takmer žiadne hygienické návyky a mnoho ľudí z rôznych kútov sveta na jednom mieste, mohli spôsobiť vznik zmutovaného vírusu, ktorý nakazil na miestnom trhu vo Wu-chane prvého človeka.

 

Zákaz prišiel realtívne neskoro

Čínska vláda ale vie, ako sa zaobchádza so zvieratami na "mokrých trhoch." Aj z tohto dôvodu uvalila od 26. januára tohto roku dočasný zákaz obchodovania so živými zvieratami na trhoch. Mnohí miestni obyvatelia sa však pýtajú, či to už nie je neskoro. Prvý nakazený prípad bol totiž evidovaný už 17. novembra minulého roku, oficiálne v druhej polovici decembra. Dnes je, ako sami vidíte,  nakazená väčšia časť sveta.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa @covid19.corona.news,

 

Obmedzenia tu už boli

V krajine to nie je po prvýkrát, čo sa takéto opatrenie zaviedlo. Keď tu vypukol SARS, Čína zakázala chov, prevoz a predaj domácich zvierat na obdobie pol roka, následne bol však tento zákaz zrušený.

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Lukáš Čief

Foto:  Facebook, TASR, Facebook, InstagramNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok