Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Koronavírus
5. dec. 2021Oto
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Koronavírus. Otvorte časovú os udalostí.
Covid oddelenie, Slovenská republika
Covid oddelenie, Slovenská republika
28.01.2021 16:02 Domov
Prečo je liek na koronavírus, ktorý pomáhal už od apríla 2020, schválený až teraz?
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
28.01.2021 16:02 Domov

Prečo je liek na koronavírus, ktorý pomáhal už od apríla 2020, schválený až teraz?Ivermektin v iných krajinách sveta pomáhal už od apríla a októbra 2020, no schválený je až teraz.


Môže liek, ktorý zabíja vši, vyliečiť pacientov s COVID-19? U nás na Slovensku od včera oficiálne môže. Posledný výskum viedol k tomu, že sa o antiparazitikách hovorí ako o potenciálnej liečbe na koronavírus, v mnohých krajinách, vrátane Slovenska.

 

Naskytá sa však otázka adresovaná celému svetu, prečo sa začal tento liek schvalovať až posledných pár dní, keď  už 3. apríla 2020 výskum vedený vedcami z Monash University v spolupráci s Dohertyho inštitútom a publikovaný 3. apríla v Antivirovom výskume, zistil výskum, že 5 µM ivermektínu dramaticky znížilo in vitro vírusovú replikáciu SARS-CoV-2 približne 5 000-krát počas 48 hodín?

 

 

Dr Kylie Wagstaff je vedeckým pracovníkom v Monash Biomedicine Discovery Institute a jedným z výskumníkov zapojených do štúdie, vyjadril sa: „Zistili sme, že dokonca aj jedna dávka dokázala v podstate odstrániť všetku vírusovú RNA do 48 hodín a že aj po 24 hodinách došlo k jej výraznému zníženiu.“

 

Ďalší odborník, profesor Thomas J. Borody je významný austrálsky gastroenterológ, ktorý je známy tým, že vyvíja „trojitú terapiu“ pre Helicobacter pylori a je priekopníkom novej terapie nazývanej transplantácia fekálnych mikrobiotov sa tak isto vyjadril k Ivermektinu: „Existuje niekoľko štúdií, ktoré sú neuveriteľne úspešné - hovoríme takmer o 100%,“ povedal profesor Borody pre Sky News. Povedal, že táto liečba sa úspešne používa v Číne a Bangladéši a taktiež podporil liečbu zinermektínom, doxycyklínom, zinkom, pretože má veľmi málo vedľajších účinkov a je skutočným zabijakom koronavírusu.

 

Uviedol aj fakt, že skôr než ho začali skúšať na ľuďoch, boli spočiatku urobené testy pomocou opičích buniek.

 

 

Zakiaľ americkí a iní svetoví vedci neustále skúmali, zahraničný web uviedol informáciu, že Uttarpradéšská vláda vydala vládne nariadenie na použitie nového lieku na liečbu pacientov s COVID-19. Ivermektín sa začal používať ako liek účinný proti koronavírusu a to namiesto hydroxychlorochínu, ktorý skúšali tiež Ivermektín sa začal podávať pacientom s COVID-19 pod dohľadom lekára. Tehotné ženy nemohli liekužívať. Čo potvrdila správa 21. októbra 2020 v Kolumbii Medica.

 

 

Štúdia afrických krajín použila údaje z 19 krajín, ktoré sa v rokoch 1995 až 2015 zúčastnili na inom africkom programe, ktoré sa porovnali s tridsiatimi piatimi krajinami, ktoré neboli zahrnuté. Informácie boli získané z https://www.worldometers.info/coronavirus/ databázy. Po kontrole rôznych faktorov, vrátane indexu ľudského rozvoja vykazujú africké o 28% nižšiu úmrtnosť a o 8% nižšiu mieru infekcie COVID-19.

 

Ďalším vedcom je profesor William Cecil Campbell. Vynikajúci parazitológ a jeden z najvýznamnejších žijúcich vedcov narodených a vzdelaných v Írsku. Spolu so svojím tímom bol zodpovedný za objav a vývoj najmenej šiestich farmaceutík vrátane ivermektínu, ktoré mali obrovský a užitočný vplyv na zdravie ľudí a zvierat. V roku 2015 mu bola udelená Nobelova cena.

 

Vyjadril sa, že Ivermektin môžu v USA ľudia užívať, ale proti parazitom, nie proti vírusom. „Na druhej strane, existuje možnosť, že bezpečná dávka ivermektínu môže znížiť rýchlosť vírusovej replikácie v tele cicavcov alebo ovplyvniť vírus inými spôsobmi, ktoré sa dajú odhaliť. ďalším výskumom,“ vyjadril sa  W. C. Campbell. 9. apríla 2020. Odvtedy sa udialo veľa štúdií, ktoré nakoniec účinok Ivermektinu potvrdili.

 

No stále nám nad hlavami visí otázka v paradoxe s faktom, že keby bol liek schválený už v apríli 2020 alebo v októbri 2020, nepochybne by bolo zachránených množstvo nevinných životov. Jednoduchý liek nedokázal byť expresne rýchlo otestovaný, no vakcíu vyvinúť dokázali, čo je samozrejme skvelá správa, no je veľká škoda, že liek nebol svetovou prioritou.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Kristýna Peštová

Foto:  Fb Ministerstvo zdravotníctva SR/ UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok