Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
23. jan. 2021Miloš
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
09.08.2019 12:23 Zaujímavosti
Prečo muži túžia po starších ženách?
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
09.08.2019 12:23 Zaujímavosti

Prečo muži túžia po starších ženách?Mnoho mužov pri výbere partneriek uprednostňuje pred svojimi rovesníčkami zrelšie dámy. Čím ich priťahujú?


Hovorí sa, že vek je len číslo, no napriek tomu sa stretávame s rozpačitými reakciami pri výraznejších vekových rozdieloch medzi mužom a ženou v rámci páru. Vždy sa viac tolerovalo, keď bol muž starší od ženy, vychádza to totiž ešte z minulosti, kedy bol pre dámy a ich rodiny najdôležitejší výhodný manželský zväzok, ktorý vedeli často zabezpečiť práve starší muži. V súčasnosti sa ale stále častejšie stretávame s opačnou situáciou, kedy je muž od ženy mladší. Čím zrelšie dámy opačné pohlavie tak lákajú?

 

 

Stoja nohami na zemi

Žena vo vyššom veku si už v rámci svojho života všeličím prešla. Každá skúsenosť ju niekam posunula a niečomu naučila. Samozrejme, čím vyšší vek, tým viac zažitého človek prirodzene má, a preto dokáže veci vyhodnotiť realisticky. Naivita tu už dávno nemá miesto.

 

Už sa nepotrebujú na nič hrať

Staršia žena má „v hlave poriadok“. Vie, čo od života chce a čomu sa naopak bude vyhýbať, vie, že ľuďom nikdy nevyhovie, a tak sa už dávno nesnaží držať toho, čo od nej spoločnosť chce. Väčšinou je prirodzene sebavedomá a na to nepotrebuje žiadnu „masku“, môže si dovoliť byť sama sebou. Práve takéto vyžarovanie často nazývame charizmou, niečím, čo opačné pohlavie doslova ohuruje.

 

 

Sú rozvážnejšie

Partnerky vo vyššom veku majú svoju úroveň. Pôsobia veľmi distingvovane, otvorene nepodliehajú panike ani nemajú potrebu robiť teatrálne scény, tobôž nie verejne. A to si muži veľmi cenia. Potrebujú mať pri sebe stálu a reprezentatívnu osobnosť, nie hysterku.

 

Partnerovi doprajú voľnosť

Mladé ženy majú často tendenciu si partnera privlastňovať. Spoločným životom sa muž akoby dobrovoľne vzdával priateľov, zábavy a iných „rituálov“, ktoré mal doteraz zaužívané. Tak to ale byť nesmie a staršie partnerky to vedia. Každý musí mať vlastné aktivity, koníčky a musí byť schopný fungovať aj samostatne.

 

Úprimnosť

Skúsená dáma už vie, že snaha získať si mužovu priazeň nespočíva v skladaní ód na jeho adresu. Samozrejme, pochvala i uznanie sú vo vzťahu veľmi dôležité, no nemenej podstatné je to, aby partnerka svoju polovičku dokázala vhodne „nasmerovať“, respektíve upozorniť aj na veci, ktoré bežne priatelia nepovedia, hoci im prekážajú. A rovnako je takáto žena schopná prijať úprimnosť spätne od svojho partnera. Raz darmo, priama komunikácia je základom každého vzťahu.

 

 

 

 

 

 

 reklama


Zdroj: netky IK

Foto:  Pixabay/Unsplash/PexelsNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok