Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
24. sep. 2021Ľuboš
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Rumová zmrzlina Kraken.
Rumová zmrzlina Kraken.
28.07.2021 09:09 Environetky
Prečo vznikla rumová zmrzlina ozdobená jedlými maketami odpadu z oceánu?
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
28.07.2021 09:09 Environetky

Prečo vznikla rumová zmrzlina ozdobená jedlými maketami odpadu z oceánu?Vznikol skvelý nápad, ako poukázať na množstvo odpadu v Oceánoch. Je to dokonca pomerne chutný spôsob. Hlavne pre milovníkov rumu.


Rumová zmrzlina ozdobená maketami plechoviek, fliaš, kartónov a ďalších odpadových materiálov, ktoré možno nájsť v oceáne. Spoločnosť Kraken Rum spolupracuje s charitatívnou organizáciou na ochranu morí, s nadáciou PADI AWARE. Ich cieľom je vytvoriť alkoholický protestný dezert „Ice Clean“. Zámerom je pomôcť v rámci misie PADI AWARE v nasledujúcich 10 rokoch znížiť znečisťovanie oceánov na polovicu.

 

 

Prečítajte si: Ako súvisí nedostatok igelitových vriec a plastov so spomalením vývoja vakcín?

 

Milióny Britov tento rok pre pandémiu nemohli cestovať do zahraničia, a tak dovolenkovali doma. Projekt s rumovou zmrzlinou má Britom pripomenúť dôležitosť starostlivosti o ich domáce pláže a oceán  prostredníctvom recyklácie a správneho zneškodnenia odpadu, a to už v lete tohto roku.

 

Pandémia Covid-19 tiež zabránila pokračovaniu mnohých akcií na čistenie oceánu. Spoločnosť PADI AWARE informovala o 36-percentnom poklese odstraňovania odpadu v oceáne. „Hoci obdobie posledných osemnástich mesiacov bolo výzvou pre nás všetkých, situácia v našich oceánoch sa neustále zhoršuje. Mnohé programy čistenia oceánov sú počas pandémie pozastavené," povedal operačný koordinátor nadácie PADI AWARE, Ian Amos.

 

 

Zmrzlina bude stáť 1 libru a všetky zarobené peniaze poputujú na charitatívny účet. Predávať sa bude po celej Británii počas augusta na rôznych miestach či festivaloch. 

 

Možno vás zaujme: Je pýchou morského sveta, no ľudstvo ju ešte nepovažuje za ohrozenú lokalitu

 

 

Odpady s rozlohou Francúzska v súčasnosti znečisťujú Tichý oceán a na niektorých miestach sa už z neho dokonca začali vytvárať pevné masy. Existuje predpoklad, že do roku 2050 bude v našich oceánoch viac plastov než rýb.

 reklama


Zdroj: ledbible.com/ Netky KP

Foto:  ledbible.comNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok