Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
11. júl. 2020Milota
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Výrobná linka spoločnosti Volkswagen Slovakia, Bratislava.
Výrobná linka spoločnosti Volkswagen Slovakia, Bratislava.
17.04.2019 13:49 Ekonomika
Predmetom dnešného rokovania vlády boli aj bariéry v automobilovom priemysle
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
17.04.2019 13:49 Ekonomika

Predmetom dnešného rokovania vlády boli aj bariéry v automobilovom priemysleBRATISLAVA - Vláda SR počas dnešného dňa okrem iného schválila aj Opatrenie na odstránenie bariér pre trvalo udržateľný rozvoj automobilového priemyslu na Slovensku. Návrh prišiel z dielne ministerstva hospodárstva (MH) SR.


"Automobilový priemysel je kľúčovým odvetvím slovenského hospodárstva a svojou podstatou ovplyvňuje rozvoj viacerých priemyselných odvetví. Generuje 44 % HDP z priemyselnej výroby a tým, že sa podieľa 40,2 % na exporte, významným spôsobom prispieva k pozitívnej obchodnej bilancii Slovenska," zdôraznil dôležitosť automobilového priemyslu rezort hospodárstva SR.

 

Na Slovensku je podľa MH SR automobilový priemysel výrazne poznačený závislosťou od zahraničných investorov, kde okrem samotných výrobcov zaraďujeme aj dodávateľské reťazce.

 

 

Podľa MH SR hrozí, že pôsobením bariér pre trvalo udržateľný rozvoj automobilového priemyslu, dôjde postupne k presunu projektov niektorých výrobcov do okolitých krajín a k ohrozeniu získavania nových projektov pre existujúce výrobné kapacity. Prejaviť sa to môže aj v konkurencieschopnosti, ktorá sa bude pri schvaľovaní projektov s bezprotrednými konkurentmi, teda výrobnými závodmi tých istých značiek lokalizovanými v iných členských štátoch Európskej únie, neustále znižovať.

 

 

Návrh sa týka opatrení troch bariér, a to konkrétne nestability a nesystémovoti vývoja podnikateľského prostredia, ktoré má priamy dosah na nepredvídateľný rast nákladov, ďalej nízkej úrovne výskumno-vývojových aktivít, rozvoja aplikovanej vedy, výskumu a inovácií a sieťovania aktérov, ako aj nedostatočne vytvoreného prostredia na uplatnenie princípov obehového hospodárstva v automobilovom priemysle.

 

 

Úlohy, ktoré z materiálu vyplývajú, sú premietnuté do návrhu uznesenia vlády SR s cieľom znížiť, respektíve odstrániť, negatívny vplyv identifikovaných bariér na ďalší vývoj automobilového priemyslu, a tým aj na konkurencieschopnosť hospodárstva SR.

 

 

 reklama


Zdroj: TASR/netky LČ

Foto:  TASR, SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok