Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
23. apr. 2021Vojtech
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Európsky parlament
Európsky parlament
08.02.2017 11:17 Zahraničie
"Predsednícke pozície“ sa rušia, zamestnanci sa vracajú z Bruselu domov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
08.02.2017 11:17 Zahraničie

"Predsednícke pozície“ sa rušia, zamestnanci sa vracajú z Bruselu domovBRATISLAVA – "Predsednícke pozície" po skončení slovenského predsedníctva v Rade EÚ na Stálom zastúpení SR pri EÚ v Bruseli sa rušia a ukončujú sa dočasné vyslania zamestnancov. Návrat vyslaných zamestnancov prebieha postupne, od konca roka 2016 v priebehu nasledujúcich siedmich mesiacov. Uvádza sa to v návrhu uznesenia vlády SR, ktorý dnes schválila.


"Na Stálom zastúpení SR v Bruseli a zastupiteľských úradoch SR v zahraničí bolo vytvorených v súvislosti s predsedníctvom 99 miest, z ktorých 84 bude zrušených k 1. aprílu a zvyšných 15 k 31. júlu tiež pre dobiehajúcu agendu predsedníctva. Ako teda vyplýva z uvedeného, všetky miesta, tak v ústredí ako aj v zahraničí, ktoré sme vytvorili v súvislosti s predsedníctvom, budú aj zrušené," uviedol hovorca rezortu diplomacie Peter Susko.

 

"V rámci spolupráce krajín Tria sme na seba prevzali niektoré záväzky Malty a naši experti budú vykonávať úlohy spojené s predsedaním v pracovných skupinách a výboroch Rady EÚ aj počas maltského predsedníctva v prvom polroku 2017. K zrušeniu všetkých tzv. "predsedníckych pozícií", ktoré boli vytvorené na Stálom zastúpení v Bruseli, dôjde k 31. júlu," uvádza sa v návrhu.

 

Ako spresnil pre TASR hovorca Susko, na ministerstve vytvorili v súvislosti s predsedníctvom 96 nových pracovných miest, z ktorých k 1. januáru zrušili 79, k 1. aprílu zrušia 15 a k 1. júlu dve miesta z dôvodu uzatvorenia niektorých povinností súvisiacich s uzavretím slovenského predsedníctva.

 

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR ďalej odporúča pristúpiť ku komplexnej aktualizácii personálneho obsadenia zastúpenia. "Odporúčanie na personálne posilnenie Stáleho zastúpenia Brusel vychádza z politickej dynamiky v inštitúciách EÚ, reflektuje nárast legislatívy v jednotlivých sektorálnych agendách, odzrkadľuje nové priority EÚ oproti predchádzajúcemu obdobiu, koriguje doteraz nedostatočné pokrytie agend a vytvára nevyhnutný priestor pre dostatočne flexibilný prístup k zabezpečovaniu operatívnych úloh a efektívnemu výkonu európskych politík," píše sa v návrhu.

 

Zároveň dodáva, že prípadné posilnenie personálneho obsadenia zastúpenia v Bruseli bude realizované v rámci schváleného rozpočtu a limitu počtu zamestnancov na príslušný kalendárny rok.reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  internetNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok