Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
19. sep. 2020Konštantín
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Líder opozičného hnutia OĽaNO Igor Matovič (druhý vľavo) a členovia hnutia OĽaNO.
Líder opozičného hnutia OĽaNO Igor Matovič (druhý vľavo) a členovia hnutia OĽaNO.
11.11.2019 11:07 Parlamentné voľby 2020
Predstavenie hnutia OĽaNO
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
11.11.2019 11:07 Parlamentné voľby 2020

Predstavenie hnutia OĽaNOBRATISLAVA - OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽaNO) vzniklo 11. novembra 2011 registráciou na Ministerstve vnútra SR. Prezentuje sa ako hnutie, v ktorom majú priestor nezávislé osobnosti a odborníci. Predsedom hnutia je Igor Matovič.


V parlamentných voľbách uskutočnených 12. júna 2010 sa štvorici z Obyčajných ľudí podarilo z posledných miest na 150-člennej kandidátskej listine strany SaS prekrúžkovať do parlamentu na 4. až 7. mieste. Spolu získali 118 177 preferenčných hlasov.[6] V parlamente začali pôsobiť ako platforma v rámci SaS vo vládnej pravicovej koalícii spolu so Slovenskou demokratickou a kresťanskou úniou - Demokratickou stranou (skr. SDKÚ-DS), Kresťanskodemokratickým hnutím (skr. KDH) a MOST - HÍD.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

GLVÁČOVE DNI SA KRÁTIA!👎 . . Igor Matovič: "Po dnešku je zrejmé, že Fico sa vo svojej nenávisti voči mne a Pellegrinimu zacyklil – a bude držať Glváča „najust“, „lebo Matovič“ a „lebo Pellegrini“. Zároveň je jasné, že premiér Pellegrini nemá dosť odvahy a ani sily, aby dokázal mafiánskeho sluhu Glváča upratať z obehu. Preto sme sa rozhodli Pellegrinimu „kamarátsky“ pomôcť. Ešte pred odovzdaním podpisov na zvolanie mimoriadnej schôdze na odvolanie Petra Pellegriniho za neschopnosť odstaviť Martina Glváča, oslovíme našich opozičných partnerov s cieľom zozbierať podpisy pod opätovný návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze na odvolanie Martina Glváča. Samozrejme, robíme to aj vzhľadom na chvíľkové precitnutie svedomia Bélu Bugára, ktorý prisľúbil, že už nebude sabotovať snahu opozície vyčistiť vedenie parlamentu od sluhov mafie. Verím, že predseda strany SMER Robert Fico po tomto kroku pochopí, že držať Glváča vo funkcii napriek vôli vlastných ľudí v strane, strane SMER vôbec neprospieva a škodnú z funkcie ešte pred konaním schôdze z funkcie vyhodí."

Príspevok, ktorý zdieľa OĽANO (@obycajniludia),

 

Strana OĽaNO a ich slová k blížiacim sa voľbám do parlamentu 2020: “Sme ľudia, kto­rým nie je jedno, kde budú žiť naše deti a vnú­čatá. Myslíme si, že Slovensko svo­jou his­tó­riou, po­lo­hou a hlavne ľuďmi je pre­dur­čené byť dob­rým mies­tom pre život. Máme však je­den veľký prob­lém, ktorý chceme ko­nečne vy­rie­šiť. Politici nás ne­uve­ri­teľne okrá­dajú, a tak nie je dosť pe­ňazí na také zá­kladné služby ako je zdra­vot­níc­tvo, škols­tvo či pod­poru ro­dín. Nechceme sa len ne­zau­jato pri­ze­rať a len máv­nuť ru­kou, že čo už my s tým mô­žeme spraviť. Preto sme sa roz­hodli po­li­ti­kom po­sta­viť zoči- voči a chceme ľuďom na Slovensku dať ná­dej, že do­ká­žeme spo­ločne uro­biť z po­li­tiky službu a nie biz­nis pre vyvolených.”

 

Nova sa po rozkole v roku 2014 začala pohybovať pod hranicou vstupu do NRSR a preto pre obavu prepadu hlasov ponúkol Igor Matovič miesta na kandidátke pre kandidátov NOVA. Hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti zmenilo názov na obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽANO - NOVA) v skratke OĽANO - NOVA. Do parlamentu sa dostali jej dvaja zástupcovia Daniel Lipšic a Gábor Grendel. Dnes má NOVA v parlamente len jedného svojho bývalého predsedu Gábora Grendela.reklama


Zdroj: netky BL

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok