Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Koronavírus
11. apr. 2021Július
BratislavaBratislava 16°
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Koronavírus. Otvorte časovú os udalostí.
Sanatórium Dr. Guhra
Sanatórium Dr. Guhra
22.02.2021 11:11 Zaujímavosti
Prekonali ste Covid-19 a necítite sa fit? Budete sa môcť doliečiť v Tatranskej Polianke
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
22.02.2021 11:11 Zaujímavosti

Prekonali ste Covid-19 a necítite sa fit? Budete sa môcť doliečiť v Tatranskej PoliankePOPRAD - Pacienti s pretrvávajúcimi následkami po prekonaní ochorenia Covid-19 sa budú mať ísť kam doliečovať. Sanatórium v Tatranskej Polianke má v pláne otvoriť už v marci.


Sanatórium Dr. Guhra v Tatranskej Polianke je pripravené pomôcť pacientom po prekonaní ochorenia Covid-19. Mali by otvoriť 1. marca tohto roka.

 

 

Toto stredisko je jediným špecializovaným pracoviskom respiračnej fyzioterapie na Slovensku. Ich tím vytvoril komplexný liečebný post Covid-19 program pre pacientov, ktorí potrebujú následnú zdravotnú starostlivosť.

 

„Sme odborne, materiálno-technicky i personálne pripravení venovať sa pacientom po prekonaní COVID-19 s ťažším priebehom a pretrvávajúcimi pľúcnymi ťažkosťami. Chceme sa postarať nielen o fyzickú, ale aj o duševnú rehabilitáciu a rekonvalescenciu našich klientov,“ uviedla riaditeľka sanatória Eleonóra Kovalčíková.

Podľa sanatória až u 30 percent obyvateľov Slovenska pretrvávajú po prekonaní ochorenia následky. Konkrétne ide o pľúcne, kardiologické, neurologické, pohybové, imunitné či hematologické ťažkosti, ale aj únavu a úzkosť.

 

Liečebné zariadenie v tomto smere poukazuje na svoju viac ako storočnú tradíciu v liečení respiračných chorôb a na klimatické podmienky vo Vysokých Tatrách, ktoré môžu pomôcť pri liečbe.

 

 

Podľa riaditeľky sanatória o tento liečebný program prejavilo záujem pomerne veľa pacientov aj samoplatcov.

Na príprave programu sanatória spolupracoval Marián Jendrichovský, odborník v oblasti respiračnej fyzioterapie na Slovensku a v Čechách. Je tiež lídrom v oblasti vzdelávania v problematike respiračnej fyzioterapie.

 Sanatórium využíva všetky možnosti pre skvalitnenie života ľudí s respiračnými ochoreniami počas poskytovania ústavnej i kúpeľnej starostlivosti. Zároveň pôsobí ako jediné školiace stredisko na Slovensku pre fyzioterapeutov.

 

Súvisiaci článok: Môže ketogénna diéta zabrániť vzniku ochorenia COVID-19?reklama


Zdroj: SITA/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  Fb Sanatórium Dr. Guhra, n.o. Tatranská PoliankaNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok