Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
26. máj. 2020Dušan
BratislavaBratislava 11°
Biblia
TV program
Moje Netky
Nové Česko-slovenské muzikálové spracovanie divadelnej hry Jozefa Hollého  je  oslavou slovenského folklóru a slovenských tradícií
Nové Česko-slovenské muzikálové spracovanie divadelnej hry Jozefa Hollého je oslavou slovenského folklóru a slovenských tradícií
24.04.2018 13:40 Hudba
Prekypuje šarmom aj talentom! Hudbu k novému muzikálu zložila Sima Martausová za jeden týždeň
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
24.04.2018 13:40 Hudba

Prekypuje šarmom aj talentom! Hudbu k novému muzikálu zložila Sima Martausová za jeden týždeňBRATISLAVA - Fanúšikov čoskoro očarí nová verzia muzikálu Kubo! Hudbu do Kuba napísala vynikajúca slovenská speváčka a skladateľka Sima Martausová za jediný týždeň. Je to jej vôbec prvý skladateľský počin pre muzikálový projekt. Muzikál je verný pôvodnému divadelnému spracovaniu a zároveň preberá to najlepšie z legendárneho filmu. Kubo bude mať premiéru 20. a 21. mája 2018 v Dome Umenia v Piešťanoch. Následne poputuje za fanúšikmi po celom Slovensku!


Živé, energické a zábavné predstavenie! Tak bude vyzerať nový muzikál Kubo v modernejšej a divácky príťažlivej podobe! Réžiu nového muzikálu si zobral na starosť režisér Ivan Blahút. Šesť originálnych piesní zložila skvelá Sima Martausová, štyri sú z pera Petra Uličného.

 

"Keď som dostala ponuku od producentky muzikálu Kubo Gabiky Urbanovej napísať piesne pre hlavné herecké postavy a hymnu k pripravovanému muzikálu Kubo, veľmi som sa potešila. Ešte nikdy som neskladala pre žiadny muzikálový projekt a bola to pre mňa naozaj výzva. Teším sa, že som mohla zložiť piesne, ktoré bude spievať niekto iný ako ja," prezradila Sima Martausová.

 

Sima si najskôr prečítala scenár muzikálu a potom sa pustila do písania. Piesne zložila počas turné v rekordnom čase za jediný týždeň! "Mojou úlohou bolo zložiť pieseň pre Kuba, Aničku, Paľa, Košáričku a taktiež zložiť jeden duet a jednu pieseň pre všetkých čiže hymnu muzikálu. Ku každej piesni som dostala zopár informácií od režiséra predstavenia, ktorých som sa snažila pri skladaní hudby a textu držať. Vychádzala som z mjednotlivých situácií, v ktorých sa dané postavy nachádzali, ale aj z ich charakterov. Možno sa mi podarilo piesne zložiť celkom rýchlo aj preto, že som sa pri skladaní do každej jednej postavy vžila," opisuje tvorivý proces Sima Martausová.

 

 

Oceňovaná speváčka má na konte štyri albumy a zaujala textami, hudobným prejavom, ale aj pokorou a bezprostrednosťou.Na konte má dvojplatinu, získala ocenenia za Album roka, široká verejnosť aj odborná kritika ju označili za talent roka. Kubo je jej prvý skladateľský počin pre muzikálový projekt.

 

"Televízna verzia Kuba je veľmi krásna, jednoduchá a autentická. Tomu podľa mňa prispela aj osobnosť Jozefa Kronera, ktorého meno sa mi s týmto filmom spája. Verím, že aj muzikálové spracovanie bude krásne a poteší divákov. Želám muzikálu Kubo veľa úspechov..." uzatvára Sima.

 

Nové Česko-slovenské muzikálové spracovanie divadelnej hry Jozefa Hollého  je  oslavou slovenského folklóru a slovenských tradícií. Predstavenie vtiahne divákov do deja, ktorý dôverne poznajú a obohatí ho o prvky moderného hudobno-tanečného divadla. V muzikáli účinkuje 22 účinkujúcich, 10 hercov a 10 tanečníkov. V Kubovi si zahrajú Ján Jackuliak, Tomáš Palonder, Peter Brajerčík, Adela Mojžišová, Silvia Holečková, Jakub Jablonský, Lucia Vráblicová a mnohí  ďalší. 

 

KUBO Česko-slovenský muzikál 2018

 

20.5. Piešťany - Dom umenia

21.5. Piešťany - Dom umenia

26.5. Čadca - Dom kultúry

27.5. Žilina - Dom Odborov

28.5. Martin - Kino Strojár

29.5. Žilina - Dom odborov

30.5. Považská Bystrica – Športová hala

1.6.   Banská Bystrica - ŠH Štiavničky

2.6.   Prievidza - Športová hala

3.6.  Trnava – amfiteáter

11.6. Dolný Kubín – Dom kultúry

12.6. Ružomberok - Športová hala Koniareň

14.6. Partizánske - Športová hala

7.7.   Myjava Amfiteáter – Trnovce

8.7.   Kežmarok – Deň európskych remesiel

 reklama


Zdroj: netky RB

Foto:  NK FactoryNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok