Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
30. máj. 2020Ferdinand
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
08.10.2010 06:53 Zaujímavosti
Premiérka I. Radičová prednášala gymnazistom
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
08.10.2010 06:53 Zaujímavosti

Premiérka I. Radičová prednášala gymnazistom
Premiérka Iveta Radičová začala dnešnú popoludňajšiu pracovnú návštevu dolnooravskej metropoly stretnutím s gymnazistami. Priamo v jednej z tried Gymnázia P. O. Hviezdoslava prednášala približne 70 mladým ľuďom o princípoch sociálnej spravodlivosti v spoločnosti a diskutovala s nimi na aktuálne témy budúcnosti slovenského školstva.
"Neskrývam, že profesia pedagóga a akademická pôda sú mojou srdcovou záležitosťou. Učiteľstvo mám rada, robím ho s láskou a nerada by som sa ho vzdala. Pokiaľ dostanem šancu a pozvanie vrátiť sa k nemu, zopakovať si niektoré prednášky a najmä vypočuť si dobré otázky, ktoré ma doslova naštartujú, tak to veľmi rada prijímam," povedala pre TASR.
Otázky študentov smerovali predovšetkým k fungovaniu školského systému. "Dlhé desaťročia rozprávame o potrebe zmeny obsahu vzdelávania už od základnej školy. Pri súčasnej záplave informácií a jednoduchom prístupe k nim prostredníctvom internetu je základom úspechu vedieť potrebné fakty hľadať, rýchle spracovať, analyzovať a, samozrejme, používať. Potrebujeme vychovávať samostatne mysliacich a tvoriacich mladých ľudí," pokračovala Radičová.
"Predpokladám, že vláda veľmi rýchlo predstaví postup obsahovej reformy nášho školstva. Máme prvoradý zámer zlepšiť kvalitu vysokoškolského vzdelávania. V minulosti sme sa viac sústredili na kvantitu, čiže zvýšenie počtu vysokoškolsky vzdelaných ľudí a, povedzme si úprimne, kvalita išla trochu bokom. To treba rýchlo zmeniť za pomoci pedagógov, vedy, výskumu, medzinárodných projektov a kontaktov," zdôraznila.
Príležitosť diskutovať s predsedníčkou vlády ocenili aj študenti. "Určite to nebola každodenná príležitosť a možno pre niektorých aj inšpirácia do ďalšieho štúdia," skonštatovala štvrtáčka Lenka Maťugová. "Aj keď sa chcem orientovať skôr na prírodné vedy, dozvedel som sa zaujímavé veci. Potešilo ma najmä uistenie, že šikovní absolventi si nájdu v živote uplatnenie a tiež ľudská bezprostrednosť premiérky," dodal ďalší maturant Martin Prachár.    

Zdroj: TASRreklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok