Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
21. okt. 2020Uršuľa
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Prešov
Prešov
13.03.2018 13:41 Domov
Prešovská verejnosť môže pripomienkovať komunitný plán sociálnych služieb mesta
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
13.03.2018 13:41 Domov

Prešovská verejnosť môže pripomienkovať komunitný plán sociálnych služieb mestaPREŠOV - Komunitný plán sociálnych služieb, ktorý pripravuje Mestský úrad (MsÚ) v Prešove, môže pripomienkovať aj verejnosť. Stretnutie k tvorbe plánu sa uskutoční vo štvrtok 15. marca na pôde radnice. Informoval o tom tlačový referent MsÚ Prešov Milan Grejták.


Ako uviedol, komunitný plán sociálnych služieb mesta Prešov je strednodobý strategický dokument mesta. Pripravuje sa na roky 2018 až 2025. Dáva odpoveď na otázky o tom, ako pomôže mesto ohrozeným skupinám svojich obyvateľov, aké služby im poskytuje, čo v tejto oblasti plánuje alebo čo potrebujú občania, aby sa im v Prešove lepšie žilo. Mesto plán vypracovalo v spolupráci s občanmi, poskytovateľmi a prijímateľmi sociálnych služieb, zástupcami samosprávy a štátnej správy. Jeho súčasťou je aj Akčný plán na roky 2018 – 2020, ktorý už obsahuje konkrétne aktivity v sociálnych službách.

 

Tvorcovia na dokumentoch pracovali od konca roku 2016 formou pracovných skupín a diskusií. Súčasťou ale bol aj dotazník, kde svoje poznatky a návrhy mohli predostrieť aj občania. „V dotazníkoch, ktoré vyplnilo takmer 500 respondentov, uviedli viac ako 40 rôznych poznatkov a návrhov, ktoré podľa navrhovateľov zlepšia sociálne služby v Prešove a boli v rámci možností a v súlade s legislatívou zapracované do návrhu Komunitného plánu sociálnych služieb i do Akčného plánu,“ uviedol Grejták.

Pred schválením týchto dokumentov v zastupiteľstve má verejnosť príležitosť oba dokumenty, ktoré sú uverejnené na webovej stránke mesta, pripomienkovať znova na verejnom prerokovaní. To sa uskutoční vo štvrtok 15. marca od 15. hodiny v zasadačke MsÚ na Jarkovej ulici 24. Pripomienky k navrhovaným dokumentom potom môžu občania zasielať ešte do 31. marca na adresy nicolefuchsova@gmail.com a katarina.hnatova@presov.sk
 reklama


Zdroj: SITA

Foto:  Google mapyNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok