Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
10. jún. 2023Margaréta
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Zuzana Čaputová a Juraj Stern
Zuzana Čaputová a Juraj Stern
21.04.2021 13:18 Domov
Prezidentka vymenovala do funkcie rektora Paneurópskej vysokej školy Juraja Sterna
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
21.04.2021 13:18 Domov

Prezidentka vymenovala do funkcie rektora Paneurópskej vysokej školy Juraja SternaBRATISLAVA – Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová dnes v Prezidentskom paláci do funkcie rektora Paneurópskej vysokej školy vymenovala Juraja Sterna.


Prezidentka vo svojom príhovore uviedla, že Paneurópska vysoká škola má na Slovensku reputáciu ustanovizne, ktorá sa dynamicky rozvíja a napĺňa ambície, pre ktoré vznikla, teda chce byť centrom moderného vysokoškolského vzdelávania a kvalitného vedeckého výskumu. Doplnila, že udržať na ceste modernosti vysokoškolskú inštitúciu s piatimi fakultami, viac než päťdesiatimi študijnými programami a takmer troma tisíckami študentov, určite nie je ľahké. Hlava štátu zdôraznila, že ako každá vysokoškolská inštitúcia, aj Paneurópska vysoká škola potrebuje preto kvalifikované a výkonné vedenie a spoľahlivého lídra.

„Som presvedčená o tom, vážený pán rektor, že svoju funkciu budete opätovne zastávať spôsobom, ktorý umožní ďalší rozvoj a napredovanie Paneurópskej vysokej školy,“ doplnila Čaputová. Dodala tiež, že za necelé dve desaťročia pôsobenia školy sa v činnosti jej fakúlt objavilo viacero pozitívnych trendov. Prezidentka priblížila, že uplatnenie absolventov školy v praxi, nezávislé hodnotenie skonštatovalo, že Paneurópska vysoká škola v pomyselnej súťaži obstála nielen v porovnaní s inými súkromnými vysokými školami, ale aj v porovnaní so zavedenými verejnými školami. To všetko sú podľa hlavy štátu úspechy, ktoré si zaslúžia ocenenie.

„Zároveň, ale musím dodať, že pred vašou vysokou školou, tak ako pred všetkými, stojí veľká výzva: dostať vysokoškolské vzdelávania na úroveň, ktorá umožní premenu Slovenska na vedomostnú a inovačnú spoločnosť,“ zdôraznila Čaputová. Ak sa majú stať slovenské univerzity a vysoké školy kľúčovými centrami rozvoja, podľa hlavy štátu potrebujú nový silný impulz na kvalitnú zmenu. „Aj keď akademické práva a slobody musia byť zachované, lebo ide o významný kultúrny a civilizačný výdobytok, akademická samospráva sa nesmie uzavrieť do seba,“ uzavrela hlava štátu. Prezidentka zablahoželala rektorovi k vymenovaniu do funkcie a zaželala mu veľa úspechov v jeho pôsobení.
 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok