Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
1. dec. 2021Edmund
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
20.08.2016 15:43 Domov
Pri Sade J. Kráľa sa má realizovať rozsiahly developerský projekt
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
20.08.2016 15:43 Domov

Pri Sade J. Kráľa sa má realizovať rozsiahly developerský projektBRATISLAVA - V bratislavskej Petržalke, pri Sade Janka Kráľa, plánuje investor RV Development 3 na jar budúceho roka realizovať rozsiahly developerský projekt Green Park za vyše 60 milióna eur.


Neďaleko Starého mosta, v tesnej blízkosti Krasovského ulice, Viedenskej i Jantárovej cesty, majú vyrásť bytové domy s občianskou vybavenosťou a administratívna budova. Investor predpokladá ukončenie výstavby koncom roka 2018.

 

Dotknuté pozemky sa v minulosti využívali ako športový areál s futbalovým štadiónom, ktorý bol pre nevyhovujúci technický stav odstránený. Celková plocha riešeného územia je podľa projektu, ktorý je momentálne v procese posudzovania vplyvov na životné prostredie EIA, 24.531 štvorcových metrov(m2). Celková zastavaná plocha predstavuje 6950 m2.

 

Investor tu chce postaviť 221 bytových jednotiek a 206 apartmánov, s 1313 až 1365 parkovacími miestami. Vybudovať plánuje 11 podlažnú administratívnu budovu, 30 podlažný polyfunkčný objekt či štyri domy so šiestimi nadzemnými podlažiami. Projekt je predložený v dvoch variantoch, ktoré sa od seba líšia napríklad počtom parkovacích miest i predpokladanými nákladmi. Tie by sa mali pohybovať na úrovni okolo 64 až 65 miliónov eur.

 

"Navrhovaná činnosť bude predstavovať dominantnú štruktúru zástavby v danej lokalite, na druhej strane však bude rešpektovať okolitú navrhovanú zástavbu v južnej časti a novonavrhované celomestské centrum – časť Petržalka medzi Starým mostom i Prístavným mostom a národnú kultúrnu pamiatku Sad Janka Kráľa s priľahlým nábrežím Dunaja," tvrdí investor s tým, že podľa platného územného plánu je možné v dotknutom území realizovať výstavbu. Architektonické riešenia objektov podľa neho výškovou gradáciou zdôrazňuje mimoriadne atraktívnu polohu nábrežia vo vzťahu k rieke Dunaj a historickej časti mesta.

 

Proti navrhovanému projektu sa už však začínajú objavovať kritické hlasy. Mestská poslankyňa Lucia Štasselová na sociálnej sieti uviedla, že ide o mohutný súbor, ktorého hmoty, zvlášť výšková budova, narúšajú panorámu mesta a vysoko pravdepodobne i budúci plynulý prechod k zástavbe v rámci centrálnej mestskej časti Petržalka. "Navrhované vyťaženie územia projektom Green Park zničí nielen akúkoľvek snahu o výškovú reguláciu, ktorú primátor opakovane sľubuje, ale aj najvzácnejšie územia Bratislavy v tesnej blízkosti projektu akými Sad Janka Kráľa a nábrežie Dunaja nesporne sú," tvrdí poslankyňa. Podľa nej je jedinou rozumnou odpoveďou mesta, na navrhovaný zámer, zregulovať územie v spolupráci s obyvateľmi formou územného plánu zóny. V tomto smere preto chystá aj petíciu.

 

Petržalský miestny poslanec Juraj Kríž Green Park považuje za "mamutiu stavebnú činnosť", ktorá v danom území nezapadá do petržalskej panorámy a ruší celkový koncept územia. Na kolegov v samospráve preto apeluje, aby prostriedky viazané na územné plány zóny poukázali práve na predmetnú lokalitu.

 

Miestny úrad v Petržalke pre TASR uviedol, že sa s týmto projektom oboznámil zatiaľ len prostredníctvom médií. Priznáva však, že tento zámer môže vyvolávať obavy, pokiaľ ide o dopady na životné prostredie, najmä vzhľadom na blízkosť k Sadu Janka Kráľa a objem či rozsah výstavby. "Ak investor predmetný projekt mestskej časti doručí, budú sa ním zaoberať petržalskí poslanci v komisii územného plánu, pričom podstatným bude aj záväzné stanovisko hlavného mesta," uviedla petržalská samospráva.

 

Investor RV Development 3 ani hlavné mesto na otázky TASR k projektu Green Park doteraz neodpovedali.

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  internetNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok