Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
19. sep. 2020Konštantín
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Telka hučí v pozadí, no nepozeráme ju. Je vám to povedomé?
Telka hučí v pozadí, no nepozeráme ju. Je vám to povedomé?
17.01.2020 12:56 Zaujímavosti
Pri sledovaní TV sa zvyknú Slováci venovať aj iným činnostiam
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
17.01.2020 12:56 Zaujímavosti

Pri sledovaní TV sa zvyknú Slováci venovať aj iným činnostiamTelevízni diváci z radu internetovej populácie denne trávia čas aj pred televíziou. Či už sledujú svoje obľúbené relácie, alebo ju majú pustenú na pozadí, jedná sa o rôzne strávený čas spojený s rôznorodými návykmi a činnosťami. Výskum Nielsen Admosphere Slovakia prináša informácie o tom, ako vlastne tento čas pri televízii internetoví Slováci trávia a aké návyky s tým spájajú.


Zvuková kulisa 

V dnešnej dobe nie je výnimkou, že sa diváci pri sledovaní televízie aspoň niekedy venujú aj iným činnostiam. Podľa výskumu, na vzorke päťsto respondentov starších ako 15 rokov z internetovej populácie Slovenského národného panela, je to najčastejšie prehliadanie internetových stránok (53 %), prehliadanie obsahu na sociálnych sieťach (52 %) a v neposlednej rade trávia opýtaní čas pri televízií prehliadaním a písaním správ (50 %). Zaujímavé je ešte aj to, že viac táto štatistika sedí na ženy ako mužov. 

 

 

Varenie pri telke

44 % respondentov potom pri sledovaní televízie robia domáce práce alebo varia. Len potom pozor na prsty pri krájaní, keď sa náhodou zapozeráte. Táto aktivita je opäť príhodná skôr pre ženy (58 %) než mužov (30 %). S daným tvrdením sa taktiež o niečo viac než ostatné vzdelanostné kategórie stotožňujú vysokoškoláci.

 

 

Písanie správ 

Rovnaké percento divákov potom pri zapnutej TV píše alebo číta e-maily (44 %), čo opäť platí viac pre vysokoškolákov; tí taktiež viac než iní pri zapnutej TV pracujú alebo sa učia. Viac než pre ostatné vekové skupiny sú činnosti pri zapnutej televízií príznačnejšie pre ľudí do 34 rokov. 

 

 

Diváci televízie taktiež často využívajú pri sledovaní ďalšie zariadenia. Tým je najčastejšie mobilný telefón, ktorý aspoň niekedy pri zapnutej televízií používa 87 % opýtaných, z toho 20 % takmer vždy. Oproti minulému roku sa pouťívanie smartfónu pri televízii zvýšilo o 4 %.reklama


Zdroj: netky Lukáš Čief, admosphere.cz

Foto:  Pexels, Pixabay,Našli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok