Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
22. máj. 2022Júlia
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
16.12.2021 15:00 Zaujímavosti
Príbeh rómskej komunity sa nekončí: Boh tam koná neuveriteľné veci!
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
16.12.2021 15:00 Zaujímavosti

Príbeh rómskej komunity sa nekončí: Boh tam koná neuveriteľné veci!Pred istým časom, keď dedinu s názvom Sliepkovce postihla pohroma v podobe niekoľko chorých jedincov s ťažkým priebehom koronavírusu, rozhodla sa tamojšia rómska komunita prepustiť do temnoty lúče svetla.


Na svedomí to mal Rudolf, muž s dobrou povesťou, pevnou vierou v Boha a autoritou, pre ktorú si ho dedinčania ctia natoľko, že po jeho názore pátrajú, ako keby to bol vysoko hodnotný poklad. Modlilo sa a stále sa modlí, v pravidelnom čase, pričom sa využíva sociálna sieť, aby sa neporušili vládou nastavené opatrenia a aby sa nebodaj neprispelo k šíreniu nákazy.

 


Svedectvá

 

Keď sa online stretnutie koná, myslí sa i na príhovor, v rámci ktorého je dôležité, teda najmä pre rečníka Rudolfa, zdôrazniť čestnosť ako vyjadrenie úcty k Stvoriteľovi. V terajšku sa rozrastá počet tých, ktorí s istotou prehlasujú, že spoločne strávený čas prináša skutočnú, a nielen povrchnú zmenu. Dôkazom je i jedna žena, ktorá so všetkou úprimnosťou vyliala svoju nedávnu skúsenosť, aby podčiarkla, že to s Bohom nemyslí len tak, ale prikladá k viere aj čistotu.

 

Mobil

 

Bolo to takto. Na zemi našla cudzí mobilný telefón, ktorý na prvý pohľad pôsobil ako dobrý pomocník pre kohokoľvek, kto sa ho naučí skrotiť. Iste, objav to bol lákavý, pretože sa zdalo celkom zrejmé, že je len nedávno kupovaný, a teda by sa nemal tak ľahko poškodiť. Navyše žena si všimla, že obsahuje i dajakú najnovšiu hru, ktorá by pre nejedného záujemcu predstavovala rozptýlenie.

 

Prečítajte si tiež: Skutočný príbeh: Aj takto to môže vyzerať, keď sa Rómovia spoja!

 

Nutkanie nechať si ho a predstierať, ako keby jej patril, síce silnelo, ale presvedčenie, že Boh by podobný postoj nielenže neschválil, ale by ho považoval za hriešny, napokon zvíťazilo. Nájdené teda dala tam, kam dať mala, priznala, ako a kedy ho zbadala a ani náznakom svoj čin neoľutovala. Naopak, dobre si uvedomuje, že k ľútosti by skôr prispela krádež, a nie čestné priznanie sa.

 

 

Zásluhu pripisuje iba Bohu, pretože, ako sa nechala počuť, ak by v Neho neuverila a nepremieňali ju modlitebné večery, pravdepodobne by to dopadlo celkom inak. Raz darmo, Boh zasahuje do ľudských sŕdc tak, že z minulosti urobí iba matnú spomienku na čosi, čo raz bolo, ale už viac nie je. Koniec koncov o tom vraví i verš z Biblie, ktorý sľubuje, že kto sa k Najvyššiemu privinie, bude mať vymenené vnímanie. Namiesto srdca, čo bývalo kamenné, mu v hrudi potlčie iné, mäsité, plné súcitu a pretekajúce pravdou.

 

Súdržnosť

 

A aby som nezabudla, zo zdroja, a to dôveryhodného vieme, že v Sliepkovciach sa pije súdržnosť aj vtedy, keď ľudstvo netrpí pod náporom epidémie. Ak sa ponešťastí a niekomu chudobnejšiemu je nutné vystrojiť pohreb, finančne prispieva každý, kto len môže, pričom nezáleží na tom, či darca zosnulého poznal osobne alebo len z rečí.

 

Možno vás zaujme: Europoslanci odsúdili diskrimináciu Rómov v EÚreklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok