Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
16. apr. 2021Dana
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Najviac sa chcú dať očkovať voliči hnutia OĽaNO, a to 70,4 percenta
Najviac sa chcú dať očkovať voliči hnutia OĽaNO, a to 70,4 percenta
10.02.2021 11:26 Domov
Prieskum ukázal koľko Slovákov sa dá zaočkovať. Výsledky ľudí prekvapia
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
10.02.2021 11:26 Domov

Prieskum ukázal koľko Slovákov sa dá zaočkovať. Výsledky ľudí prekvapiaBRATISLAVA - Ochota Slovákov zaočkovať sa proti koronavírusu značne narástla.


 Kým v decembri minulého roka by sa dalo zaočkovať "iba" 22,3 percenta respondentov, na prelome januára a februára sa toto číslo dostalo  na 39,8 percenta. Ochota dať sa zaočkovať dlhodobo súvisí s pocitom ohrozenia epidémiou koronavírusu. Respondenti, ktorí sa cítia byť ohrození, by sa dali zaočkovať častejšie. Očkovať sa proti koronavírusu sú ochotnejší muži. Vyplýva to z kontinuálneho prieskumu Ako sa máte, Slovensko?, ktorý iniciuje Slovenská akadémia vied (SAV) so spoločnosťami Mnforce a Seesame. Zber dát uskutočnili na vzorke tisíc respondentov od štvrtka 28. januára do utorka 2. februára. 

 

👍 výsledky za minulý týždeň:

Uverejnil používateľ Igor Matovic Streda 10. februára 2021


Výrazne ochotnejší dať sa zaočkovať sú respondenti z Bratislavského kraja (54,8 percenta) a celkovo z Bratislavy (58 percent). Ukazuje sa tiež, že ochota  zaočkovať sa stúpa s vyšším vzdelaním. Zaočkovať by sa dalo 55 percent vysokoškolsky vzdelaných,  41,8 percenta respondentov s maturitou a 32,7 percenta ľudí bez maturity. Za najvýznamnejší dôvod, prečo sa nedať zaočkovať, uvádzajú respondenti presvedčenie, že akákoľvek vakcína môže spôsobiť nebezpečnejšie problémy ako koronavírus (21,8 percenta). 

 


Z prieskumu tiež vyplýva, že politické preferencie respondentov výrazne súvisia s ochotou dať sa zaočkovať. Respondenti, ktorí by sa na voľbách nezúčastnili, sú menej ochotní dať sa zaočkovať. Tí, ktorí by volili vládne strany, sú výrazne ochotnejší dať sa zaočkovať. Najviac sa chcú dať očkovať voliči hnutia OĽaNO, a to 70,4 percenta. Voliči opozičných strán výrazne očkovanie odmietajú, najviac voliči strany ĽSNS, z ktorých by sa chcelo zaočkovať 8,2 percenta.

 

Matovič to teraz trošku podľa mňa už prepískol. Chcel byť vtipný a zosmiešniť úplne legitímne referendum za predčasné...

Uverejnil používateľ Marian Kotleba Pondelok 8. februára 2021Podľa prieskumu by sa dalo zaočkovať 72,2 percenta respondentov, ktorí sú veľmi spokojní s tým, ako súčasná vláda zvláda epidémiu. Z veľmi nespokojných by sa dalo zaočkovať 21,4 percenta. Ochota dať sa zaočkovať výrazne súvisí s inštitucionálnou dôverou vo vládu, zdravotníctvo, slovenskú vedu či prezidentku. Ľudia, ktorí týmto inštitúciám dôverujú viac, sú ochotnejší dať sa zaočkovať.

Respondenti, ktorí prekonali ochorenie COVID-19 s ťažkým priebehom alebo majú takéto osoby v blízkosti sa častejšie chcú dať zaočkovať. „Predpokladáme, že ochota dať sa zaočkovať bude vďaka efektu snehovej gule rásť. Čim viac ľudí bude mať pozitívnu skúsenosť s očkovaním a čím viac bude týchto pozitívnych skúseností vo verejnom priestore a v médiách, tým viac bude ochota narastať. Je dobré, že veľa ľudí z rôznych komunít skúsenosti zdieľa a tým posilňuje dôveru k očkovaniu. Príkladom je iniciatíva Zaockujemsa.sk, ktorá zdieľa podporu a skúsenosti s očkovaním,“ uviedla Michaela Benedigová zo Seesame.reklama


Zdroj: SITA/Netky Miloš Cíbik

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok