Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
31. máj. 2020Petrana
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Michal Martikán, slovenský vodný slalomár
Michal Martikán, slovenský vodný slalomár
09.03.2020 15:11 Šport
Príprava našich vodných slalomárov bola zrušená
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
09.03.2020 15:11 Šport

Príprava našich vodných slalomárov bola zrušenáBRATISLAVA - So šírením koronavírusu sa musí vyrovnať aj reprezentácia vodných slalomárov Slovenska. Už tradične naši olympionici trénujú v Austrálii a mládežníci absolvovali naposledy prípravu v v Spojených arabských emirátoch. V súčasnosti sú obe krajiny rizikové.


Odporúčanie pred letom do Austrálie 

"Športovci vďaka neustálemu cestovaniu či vysokej tréningovej záťaži, ktorá znižuje všeobecnú obranyschopnosť organizmu, patria medzi rizikové skupiny obyvateľstva. V čase, kedy naši športovci odchádzali do zahraničia, bola situácia v týchto krajinách odlišná od situácie súčasnej," tvrdí viceprezident Slovenskej kanoistiky pre kanoistiku na divokej vode Richard Galovič. Slovenským športovcom bola dokonca pred cestou do Austrálie odporúčaná zmena leteckých spoločností tak, aby sa vyhli Číne, či preletom ponad ňu.

 

 

Kroky podľa odporúčaní WHO 

V Spojených arabských emirátoch sa po zrušení veľkých profesionálnych cyklistických pretekov, rozhodol slovenský tím pre izolovanie slovenských reprezentantov iba do areálu Wadi Adventure. "Zabezpečili sme im tam komplexné ubytovacie, stravovacie a tréningové podmienky tak, aby sme v maximálnej miere obmedzili ich styk s vonkajším svetom. Postupujeme podľa odporúčaní Svetovej zdravotníckej organizácie," pokračoval Galovič.

 

 

Vodný slalom
Aj slovenskí vodní slalomári sa pripravujú na športový vrchol roka, ktorým majú byť olympijské hry 2020 v Tokiu. Vzhľadom na súčasnú situáciu v súvislosti s vývojom šírenia vírusu v Európe a v Japonsku nie sú vylúčené zmeny v príprave.
 

"S našou komisiou vrcholového športu už intenzívne komunikujeme o záložných plánoch pre organizáciu nominačných pretekov pre majstrovstvá Európy v Londýne, ktoré majú rozhodnúť o menách, ktoré by nás reprezentovali v Tokiu. Samozrejme, vnímame, že situácia sa mení každým dňom." doplnil viceprezident Slovenskej kanoistiky. Od budúceho týždňa budú v rámci klimatických možností zabezpečené komplexné tréningové podmienky na Slovensku tak, aby reprezentanti nemuseli za prípravou cestovať do zahraničia.

 

 

Opatrenia pre slovenských športovcov
Sekcia divokých vôd Slovenskej kanoistiky v súvislosti so šírením respiračného ochorenia vyvolaného novým koronavírusom COVID-19 prijala opatrenia s účinnosťou od 8. marca 2020, medzi ktoré patrí zrušenie všetkých zahraničných tréningových a súťažných pobytov športovcov, reprezentačných družstiev a útvarov talentovanej mládeže.reklama


Zdroj: SITA/Netky Lukáš Čief

Foto:  TASR, Instagram, Facebook,Našli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok