Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava -1°
Biblia
TV program
Moje Netky
Slovenský reprezentačný tím silových trojbojárov.
Slovenský reprezentačný tím silových trojbojárov.
27.09.2019 11:22 Šport
Príprava silových trojbojárov u Tomi KID Kovácsa
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
27.09.2019 11:22 Šport

Príprava silových trojbojárov u Tomi KID KovácsaTRNAVA / MATÚŠKOVO – Pre slovenský reprezentačný tím silových trojbojárov v príprave na Majstrovstvá sveta pripravil tréningovú jednotku najúspešnejší slovenský boxer Tomi KID Kovács. V Akadémii TOMIHO KIDA v Matúškove sa tak stretlo spolu 5 majstrov sveta.


Silový trojbojári z dvoch trnavských klubov – Sport clubu POHODA Trnava, Rudolf Siska a Peter Ondrejka a Gym štúdia Albert Trnava, František Albert a Norika Szombatová sa v utorok stretli v Matúškove na spoločnom tréningu. Tréningovú jednotku zameranú na „kardio“ a „koordináciu pohybov“ viedol okrem Tomiho aj jeho otec Pavol, taktiež bývalý reprezentant.

 

„Trojbojársky tréning sme sa rozhodli obohatiť o takýto druh prípravy nielen preto, aby sme si spestrili silovú a niekedy už monotónnu prípravu, ale aj preto, že sa s Tomim poznáme už niekoľko rokov a jeho prístup k športu je príkladný aj pre nás,“ uviedol hneď na začiatok Rudolf Siska.

 

Približne o 3 týždne čaká reprezentantov Slovenskej amatérskej federácie silového trojboja (AWPC – Slovakia) v americkom meste Chicago svetový šampionát, na ktorom chcú naši reprezentanti uspieť a priviezť domov minimálne 5 cenných kovov.

 

 

„Najlepšie by bolo, keby ich bolo viac, a tých 5 by mohlo byť zlatých,“ uviedol ďalší z reprezentačného výberu Peter Ondrejka. Cieľ nie je vôbec nereálny, keďže okrem spomenutej štvorice cestuje do zámoria spolu 13 slovenských reprezentantov. Spoločne strávené popoludnie v Matúškove prispelo nakoniec nielen k zlepšeniu a spestreniu tréningového procesu, ale aj k zvýšeniu motivácie.

 

„Vidieť pracovať a viesť tréning Tomiho a jeho otca bol zážitok. Zvládnuť viac ako 20 detí s takým nasadením a v takom tempe dá zabrať. Mi trojbojári sme skôr individualisti. Samozrejme ani mi sa nezaobídeme bez sparingpartnerov, zväčša si však vystačíme na tréningu aj dvaja, traja. Mať 10 ľudí počas tréningu v jednej skupine je už skôr na škodu,“ uviedol Rudolf Siska na záver.

 

Treba veriť, že slovenská výprava bude v USA úspešná. Držať palce im bude aj Tomi, ktorý prisľúbil, že podobné tréningové jednotky si v budúcnosti môžu trojbojári zopakovať.

 

„Za celý tím, ktorý sa tréningu v Matúškove zúčastnil patrí Tomimu vďaka. Chceme sa mu ešte raz poďakovať a tak ako nám drží palce on, aj mi jemu prajeme, aby bola jeho Akadémia pri výchove mladých športovcov úspešná,“ boli záverečné slová Petra Ondrejku.reklama


Zdroj: netky BL

Foto:  Foto 4KNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok