Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
11. apr. 2021Július
BratislavaBratislava 16°
Biblia
TV program
Moje Netky
Národná rada Slovenskej republiky
Národná rada Slovenskej republiky
07.02.2021 08:24 Domov
Pripravuje sa zmena vymenúvania a odvolávania šéfa polície
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
07.02.2021 08:24 Domov

Pripravuje sa zmena vymenúvania a odvolávania šéfa polícieMomentálne sa diskutuje o zmene právnej úpravy vymenúvania a odvolávania policajného prezidenta.


Pripravuje sa zmena právnej úpravy vymenúvania a odvolávania prezidenta Policajného zboru v súlade s Programovým vyhlásením vlády. Uviedla to Petra Friese z tlačového odboru ministerstva vnútra. O podmienkach vymenovania a odvolania sa momentálne diskutuje. Po ich zapracovaní do pripravovanej novely zákona o štátnej službe sa s nimi bude môcť v rámci pripomienkového konania oboznámiť široká verejnosť.

 „Zmeny v súvislosti s novelou zákona o štátnej službe sú súčasťou pripravovanej koncepcie reorganizácie policajného zboru, na ktorej nepretržite pracuje zriadená pracovná skupina," doplnila Friese.

 Podľa súčasných pravidiel výberu šéfa polície Výbor Národnej rady pre obranu a bezpečnosť odporúča po vypočutí kandidátov ministrovi vnútra na vymenovanie jedného z nich. Ak odporúčanie členovia výboru nevydajú, ministerstvo musí výberové konanie zopakovať. Do Programového vyhlásenia vlády Slovenskej republiky sa dostal záväzok, že vláda prehodnotí súčasnú právnu úpravu vymenúvania a odvolávania prezidenta policajného zboru tak, aby sa jeho novou voľbou posilnila ingerencia ministra vnútra.
 reklama


Zdroj: SITA/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  Fb Ministerstvo vnútra/ Fb Národná rada SRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok