Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
18. sep. 2020Eugénia
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Konferencia BeREADY
Konferencia BeREADY
11.11.2019 10:00 Zaujímavosti
Pripravujeme našich stredoškolákov dostatočne na povolania budúcnosti?
ilustračné foto
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
11.11.2019 10:00 Zaujímavosti

Pripravujeme našich stredoškolákov dostatočne na povolania budúcnosti?BRATISLAVA - Konferencia BeREADY je najväčšia konferencia pre stredoškolákov, na ktorej špičkoví ľudia zdieľajú dôležité informácie o budúcnosti trhu práce, príležitostiach, ale aj hrozbách, na ktoré by mali byť naši študenti pripravení.


Ôsmeho novembra sa v priestoroch Fakulty informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity v Bratislave konala vďaka spolupráci študentov Dominika HamajaPetra NeumannaMATADOR Group historicky druhá BeREADY FOR THE FUTURE konferencia. Tematicky sa organizátori zamerali na budúcnosť priemyslu, dopad automatizácie, či trendy a príležitosti, ktoré sa v budúcnosti dotknú najmä dnešných mladých ľudí. Ruku k dielu priložila aj stredoškoláčka Barbora Hamajová, ktorá popri príprave na maturitu stíhala manažovať celý marketing, dobrovoľníkov a PR konferencie.

 

Konferencia BeREADY FOR THE FUTURE bola určená pre najlepšie priemyselné a odborné stredné školy a podarilo sa ju zorganizovať taktiež vďaka aktívnej účasti spoločností ako IBMPPA CONTROLL a.s. a v neposlednom rade Fakulty informatiky a informačných technológií STU. Zúčastnilo sa jej cez 400 študentov, z ktorých niektorí merali cestu až zo Žiliny.

 

 

Konferencia oficiálne začala o 9:30 a na študentov čakal okrem možnosti získať nové kontakty a priateľstvá bohatý odborne zameraný program. Doobedňajší rečnícky panel otvoril Juraj Čapek z MATADOR Group, ktorý študentom priblížil budúcnosť automobilového priemyslu, nové trendy a príležitosti pre uplatnenie mladých ľudí. Po ňom sa Monika Martišková venovala téme polarizácie pracovného trhu a prvú časť prednášok uzavrela Martina Sokolíková z Google svojou prednáškou o nevyhnutnosti nadobudnutia digitálnej gramotnosti.

 

Od jedenástej prebiehala aktívna prestávka, počas ktorej sa študenti mohli občerstviť a absolvovať rôzne odborné workshopy. Ponuka bola naozaj pestrá. Na jednom z nich sa vďaka PPA CONTROLL a.s. dozvedeli,  čo obnáša práca skúšobného technika v jadrovej elektrárni a dozvedeli sa niečo o projekte ITER, v rámci ktorého viac ako 35 krajín spolupracuje na stavbe zariadenia, ktoré by nám malo umožniť vytvárať energiu pomocou fúzie – čo je proces, ktorá prebieha aj v našom Slnku a hviezdach.

 

Na workshope od MATADOR Group si na vlastnej koži vyskúšali, ako čeliť výzvam budúcnosti a hľadať efektívne riešenia na problémy, ktoré s ňou prichádzajú. Taktiež si mohli vyskúšať tímovú prácu a natrénovať prezentačné zručnosti.  

 

Pomocou platformy Flutter si vďaka IBM vytvorili mladí IT nadšenci vlastné mobilné aplikácie a vďaka organizácii IUVENTA študenti pochopili, prečo je neformálne vzdelávanie kľúčové pre ich uplatnenie na budúcom trhu práce.

 

O trinástej odštartoval Ronald Ižip z týždenníka TREND druhý rečnícky panel prednáškou o schopnostiach, ktoré by mali študenti ovládať, ak sa chcú po škole úspešne uplatniť. Celú konferenciu vo veľkom uzavrel pán Alexander Matušek, ktorý hovoril o automobilovom priemysle na Slovensku a výzvach, ktorým čelí.

 

Rečnícke panely však nezostali len na úrovni jednostranných monológov. Na konci každého z nich prebehla aktívna diskusia, počas ktorej sa študenti pýtali rečníkov na najrôznejšie otázky o svete práce, ktorý ich v nie až tak ďalej budúcnosti čaká.

 

 

Počas celej konferencie BeREADY FOR THE FUTURE mohli využiť aj bohatý sprievodný program, kde samozrejme nemohla chýbať ani virtuálna realita či PlayStation.

 

Konferenciu ukončilo vyhodnotenie súťaží, ktorých sa študenti mohli počas dňa zúčastniť. A ak náhodou strávili príliš veľa času na workshopoch a nemali čas súťažiť počas dňa, na záver sa konal BeREADY kvíz, v ktorom tí najlepší vyhrali rôzne zaujímavé ceny.

 

„Podľa toho, čo nám hovorili návštevníci i partnerské spoločnosti, musím zhodnotiť, že sme všetci spoločne vytvorili veľmi úspešný koncept konferencií, prostredníctvom ktorého vieme mať pozitívny dopad na budúcu kariéru našich stredoškolákov. Už teraz sme uzavreli viaceré spolupráce na rok 2020 a ideme celý koncept posunúť ešte o level vyššie. Po košickej konferencii, ktorá nás čaká o pár dní, sa púšťame naplno do toho.“ – Dominik Hamaj

 reklama


Zdroj: BeREADY

Foto:  BeREADYNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto
ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok