Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
8. júl. 2020Ivan
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Projekt zameraný na výchovu a vzdelávanie najmladšej generácie.
Projekt zameraný na výchovu a vzdelávanie najmladšej generácie.
27.06.2017 16:50 Relax
Projekt Tatranskí rytieri podnieti školákov k ochrane prírody
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
27.06.2017 16:50 Relax

Projekt Tatranskí rytieri podnieti školákov k ochrane prírodyDEMÄNOVSKÁ DOLINA - Do celoslovenského environmentálneho projektu Tatranskí rytieri zameraného na zvyšovanie ekologického povedomia žiakov a študentov sa zapojilo takmer 350 tried z celého Slovenska.


Víťazi si dnes na slávnostnom odovzdávaní v Demänovskej doline prevzali z rúk organizátorov ceny, počas celého dňa sa tiež zapájajú do workshopov, tvorivých dielní či vedomostného kvízu.

 

V priebehu školského roka deti usilovne pracovali na rôznych ekologických aktivitách, čo ich viedlo k ochrane a zveľaďovaniu životného prostredia okolo seba. Prihlásené triedy museli splniť dve povinné súťažné aktivity. "V prvej si mohli zvoliť umelecký výtvor, krátke audiovizuálne dielo alebo realizovateľný projekt," povedala Anna Bieliková z projektu Tatranskí rytieri. Druhou povinnou aktivitou bola Eko hliadka, na základe ktorej sa vydali do prírody, obce či mesta a pripísali si body za vyčistenie alebo skrášlenie okolia.

 

Odborná porota vybrala nakoniec 11 víťazných tried, ktoré získali okrem vecných cien i pobyty v Tatrách. "V kategórii umelecký výtvor porotu zaujala originalita a kreativita víťazných výtvorov. Mimoriadnu cenu získala Spojená škola z Novej Bane. V kategórii audiovizuálneho diela sme ocenili, že videá až hraničili s dokumentaristikou, boli skutočne prepracované. Triumfovalo napokon Evanjelické gymnázium z Tisovca, ktoré ukazovalo návrat svišťa na Muránsku planinu. Za najlepšie navrhnutý realizovateľný projekt si školský areál skrášli Základná škola z Rejdovej," doplnila Bieliková.

 

"Počas celého roka prebiehali na našej škole rôzne aktivity. Maľovalo sa, tvorilo sa, upratovalo sa a skrášľovalo. Na konci sme navrhli realizovateľný projekt. Nakoľko máme pri škole nevyužitú plochu, chceli by sme tu vytvoriť edukačno-relaxačnú zónu s bylinkovou záhradkou, okrasnou skalkou a paletovým sedením," ozrejmila Jozefína Romoková, zástupkyňa riaditeľky na Základnej škole Rejdová.

 

Ekologický projekt Tatranskí rytieri podporil najväčší prevádzkovateľ horských stredísk v Nízkych a Vysokých Tatrách, akciová spoločnosť Tatry mountain resorts. Hlavným dôvodom je podľa obchodno-marketingového riaditeľa spoločnosti Františka Šoltisa pocit zodpovednosti voči životnému prostrediu a prírode. "Vážime si ten dar, že môžeme podnikať uprostred prírody. Chceme, aby to čo dnes budujeme, ostalo aj ďalším generáciám a takémuto postoju chceme naučiť aj tých, ktorí to raz po nás prevezmú," skonštatoval.

 

V prvom ročníku Tatranských rytierov sa projektu zúčastnilo najviac školákov zo Žilinského, Prešovského a Košického kraja. Postupne sa zapájali do čistenia priestorov svojej školy, niektorí dokonca zrekonštruovali autobusovú zastávku, vyčistili park, vysadili kvety, pomáhali obnoviť sysľovisko a podobne. Do povinných súťažných aktivít v rámci kategórie „Príroda nám, my prírode“ prišlo celkom 175 výtvarných diel, 43 audiovizuálnych videí a 17 realizovateľných projektov

 reklama


Zdroj: TASR

Foto:  tatrytieri.skNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok