Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
3. mar. 2021Bohumil
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Národná rada SR
Národná rada SR
26.01.2021 15:42 Domov
Prokuratúra vyzvala politikov, aby o práci prokurátorov prestali zavádzať
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
26.01.2021 15:42 Domov

Prokuratúra vyzvala politikov, aby o práci prokurátorov prestali zavádzaťProkuratúra vyzvala politikov, aby prestali zavádzať a komentovať činnosť prokurátorov, často tak dochádza ku klamstvu.


Úrad špeciálnej prokuratúry vyzval všetkých politikov, aby sa prestali verejne, nepravdivo a zavádzajúco  vyjadrovať o práci prokurátorov. Vyzvali ich aby už nekomentovali a nerorozoberali ich postupy a rozhodnutia. Vyjadrenia sú často vykonštruované a bez znalosti konkrétnych trestných vecí, teda bez znalosti spisového materiálu a skutkového a právneho stavu prípadov.

„V mnohých prípadoch sa pritom potvrdzuje, že zdieľané informácie čerpajú predstavitelia politickej moci priamo od rôznych podozrivých a obvinených osôb, prípadne od ich obhajcov, ktoré sú však v značnom rozpore s realitou,“ povedala Tökölyová s tým, že takéto informácie sú potom širokej verejnosti prezentované účelovo, zavádzajúco a tendenčne.

Úrad podľa stanoviska plne rešpektuje politickú súťaž medzi politickými spektrami, ale odmieta, aby sa práca prokurátorov stala predmetom politického súboja a verejnej urážky na cti.

 

„Rozhodnutia orgánov činných v trestnom konaní a súdov musia rešpektovať aj verejne činné osoby, a preto ich vyzývame k zdržanlivosti v tejto súvislosti,“ dodala hovorkyňa.

Robert Fico na tlačovej besede v pondelok 25. januára kritizoval trestné stíhanie bývalého špeciálneho prokurátora, ktorý je podľa neho „politickým väzňom", aby mohla koalícia čo najrýchlejšie voliť nového generálneho aj špeciálneho prokurátora. Rozhodujúcu úlohu pri väzbe, zadržaní a obvinení sudcu vraj zohral podľa eexpremiéra, sudca Najvyššieho súdu  Juraj Kliment a prokurátor Ondrej Repa. Podotkol, že ide o strýka a synovca. 

 

 

Zároveň skritizoval prokurátorov Vasiľa Špirka a Jána Šantu s tým, že sú diskvalifikovaní na post špeciálneho prokurátora. Nepáčil sa mu ani rozsudok v kauze miliónových zmeniek, kde podľa neho nevznikla finančná škoda

 

Prokurtúra by sa chcela vyhnúť takýmto informáciám a konšpiračným teóriám.

.reklama


Zdroj: SITA/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  WikipediaNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok