Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
14. aug. 2020Mojmír
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
19.02.2019 13:32 Zaujímavosti
Prvý dojem urobíte za 7 sekúnd, ako to nepokaziť?
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
19.02.2019 13:32 Zaujímavosti

Prvý dojem urobíte za 7 sekúnd, ako to nepokaziť?Čo je najdôležitejšie v rámci prvého kontaktu s neznámym človekom?


Najnovšie vedecké bádania prišli s informáciou, že na to, aby si človek k vám vytvoril nejaký vzťah, či už pozitívny alebo negatívny, mu stačí sedem sekúnd. Ide o skutočne krátku dobu, preto ťažko hovoriť o racionalite, dalo by sa skôr povedať, že rozhodujúci je pocit, ktorý z vás komunikačný partner má. Ako teda docieliť úspech?

 

Pohľad do očí

Ako sa hovorí, oči sú oknom do duše. Z vášho pohľadu ľudia niekedy dokážu vyčítať naozaj veľa, preto je očný kontakt mimoriadne dôležitý. Priamy pohľad do očí totiž stelesňuje dôveru, otvorenosť a čestnosť.

 

Nenásilný úsmev

Naše okolie často reaguje práve na emóciu, ktorá z nás vychádza. Ak sme zamračení, vážni, ľudia nadobudnú dojem, že práve to nás charakterizuje, hoci to môže byť len momentálny stav. Preto dbajte na to, aby ste pri zoznamovaní s novými ľuďmi mali prívetivý, no nie násilný a umelý úsmev. Ten na druhej strane predsa nemôže za to, že vám ráno ušiel autobus.

 

 

Skromnosť

Samozrejme, nezanedbateľnou súčasťou zoznamovania sa je aj pozdrav. Tu sa neoplatí robiť veľké divadlo, mohli by si o vás totiž pomyslieť, že nie ste úprimný. Úplne postačí skromné „dobrý deň“ či „ahoj“, podľa možností s úsmevom na perách.

 

Reč tela

Psychológovia potvrdili zaujímavú skutočnosť. Pokiaľ sa s niekým rozprávate a mierne sa k nemu nakloníte, ide o signál, ktorý v danej osobe vyvolá pocit, že máte skutočne záujem o to, čo vám hovorí. A to je, ako inak, veľmi pozitívne!

 

 

Ľudia majú radi pozitivitu

„Hejterov“ nemá nikto rád. Svet okolo nás je dosť komplikovaný aj bez toho, aby to niekto neprimerane, a často až otravne, zdôrazňoval. Dajte si na to pozor. Keď s niekým budete prvýkrát, rozprávajte radšej o pozitívnych stránkach života.

 

Nehovorte len o sebe

Dialóg je o dvoch alebo viacerých ľuďoch. Je preto vhodné, ak sa okrem seba zaujímate aj o nich. Ich názory sú rovnako dôležité ako tie vaše, preto nezabúdajte, že prílišné rozprávanie o sebe dobrý dojem určite neurobí. Naopak, ak aktívne prejavíme záujem o postoje partnera, určite si ho nenápadne nakloníme na svoju stranu.reklama


Zdroj: netky IK

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok