Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
12. apr. 2021Estera
BratislavaBratislava 18°
Biblia
TV program
Moje Netky
Konstantin Gavrilov
Konstantin Gavrilov
09.02.2021 20:50 Zahraničie
Prvýkrát za 30 rokov sa Rusko nezúčastní na seminári OBSE o vojenských doktrínach
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
09.02.2021 20:50 Zahraničie

Prvýkrát za 30 rokov sa Rusko nezúčastní na seminári OBSE o vojenských doktrínachKvôli skutočnosti, že rozšírenie NATO je interpretované ako zadržiavanie Ruska sa Ruské ministerstvo obrany nezúčastní na seminári OBSE.


Ruské ministerstvo obrany sa nezúčastní na seminári OBSE o vojenských doktrínach prvýkrát za posledných 30 rokov. Demarš vyhlásil Konstantin Gavrilov, šéf ruskej delegácie na rokovaniach o vojenskej bezpečnosti a kontrole zbraní. Je to tak kvôli skutočnosti, že rozšírenie NATO je interpretované ako zadržiavanie Ruska.

„Američania nás pozvali, ale povedali sme im, že v súvislosti so situáciou, ktorá v súčasnosti sa vyskytuje na hraniciach Ruska s uskutočňovaním vojenských cvičení aliancie a letov prieskumných lietadiel, považuje ruské ministerstvo obrany za nevhodné zúčastňovať sa na tomto seminári. Mimochodom, prvýkrát za 30 rokov,“ povedal Gavrilov.

 

 

„Naša krajina bola vždy mimoriadne lojálna voči všetkým západným iniciatívam zameraným na kontrolu zbraní a posilnenie vojenskej bezpečnosti v Európe. Ale všetko má svoj limit. Všetky roky, ktoré uplynuli od rozpadu ZSSR, vojensko-politický blok NATO sa rozširuje a blíži sa k hraniciam Ruskej federácie,“ zdôraznil šéf ruskej delegácie.

 

Naša krajina, ako v Európe, tak aj v Spojených štátoch, je neustále prezentovaná ako potenciálny agresor. Protiruská hystéria už vyzerá ako akási paranoja. V takejto situácii stráca účasť Ruska na diskusii o určitých vojenských doktrínach zmysel,“ dodal Gavrilov. Podľa Gavrilova sa však ruská delegácia zúčastní rokovaní o kontrole zbraní v „záverečných poznámkach s vyhlásením o vojenských doktrínach“Seminár sa koná tento rok 9.-10. februára v dištančnom formáte. Organizujú ho Spojené štáty ako predsedovia Fóra OBSE pre bezpečnostnú spoluprácu. Seminár sa koná každých päť rokov.

 

 reklama


Zdroj: RG.ru/ N.R Netky.sk

Foto:  Twitter Konstantin GavrilovNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok