Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
1. jún. 2020Žaneta
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
14.10.2010 07:44 Zaujímavosti
PSK dnes rokuje s autobusovými dopravcami o úprave liniek pre budúci rok
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
14.10.2010 07:44 Zaujímavosti

PSK dnes rokuje s autobusovými dopravcami o úprave liniek pre budúci rok
Za účelom optimalizácie výkonov štyroch dopravcov zabezpečujúcich na území Prešovského samosprávneho kraja (PSK) autobusovú prepravu vo verejnom záujme, dnes rokuje v Humennom predseda vyššieho územného celku Peter Chudík so zástupcami SAD Humenné, SAD Poprad, SAD Prešov a Bus Karpaty Stará Ľubovňa. Podľa vyjadrenia hovorkyne PSK Veroniky Fitzekovej by sa mal počet prejdených kilometrov prepravných spoločností predbežne znížiť od budúceho roka asi o 4 %.
      "Vzhľadom na to, že za posledné roky neustále klesá počet prepravovaných osôb a dochádza k zníženiu tržieb, je potrebné prijať určité opatrenia, pretože samosprávny kraj nedokáže vykryť finančné potreby týchto štyroch dopravcov," uviedla pre TASR Fitzeková. Ako dodala, jednou z možností ako by sa dalo SAD-kám pomôcť, je napríklad zvýšenie cestovného. "Sme však presvedčení, že by to prinieslo opätovné zníženie počtu cestujúcich, preto by sme k tomuto kroku neradi pristúpili," podotkla hovorkyňa PSK.
      "Našim cieľom je optimalizovať výkony prepravcov, plánujeme upraviť a rušiť spoje v dopravných uzloch ako napríklad Prešov, či Humenné, a to tam, kde sa zbytočne stretáva viacero paralelných liniek," vysvetlila Fitzeková. Úprava dopravného režimu by sa nemala dotknúť cestujúcich, ktorí využívajú nočné spoje pri návrate zo zamestnania, každú prepravu je však potrebné podľa jej slov posudzovať aj z hľadiska rentability. "Pokiaľ využívajú linku len jeden či dvaja ľudia napríklad dvakrát do týždňa, tak to už je určitý luxus," poznamenala.  
      Na území PSK prejdú v priebehu kalendárneho roka štyria autobusoví dopravcovia viac ako 29 miliónov kilometrov. Zníženie ich počtu o 4-% úroveň sa plánuje docieliť aj úpravou a rušením spojov počas letných a zimných prázdnin, keďže sa v tomto období využívajú cestujúcimi v menšom rozsahu.

Zdroj: TASRreklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok