Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
19. apr. 2021Jela
BratislavaBratislava 13°
Biblia
TV program
Moje Netky
Zdôraznil, že teroristická sieť v Ruskej federácii sa snaží obnoviť svoju činnosť.
Zdôraznil, že teroristická sieť v Ruskej federácii sa snaží obnoviť svoju činnosť.
24.02.2021 14:38 Zahraničie
Putin dal nové pokyny pre Federálnu bezpečnostnú službu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
24.02.2021 14:38 Zahraničie

Putin dal nové pokyny pre Federálnu bezpečnostnú službuMOSKVA - Zahraničné špeciálne služby môžu teroristov využívať na svoje vlastné účely, osobitná pozornosť by sa mala venovať identifikácii týchto kontaktov. Oznámil to v stredu ruský prezident Vladimír Putin na zasadnutí rady FSB.


Prezident Ruskej federácie Vladimír Putin požiadal FSB aby zverejňovala kontakty teroristov so zahraničnými spravodajskými službami.

 

„Žiadam vás, aby ste venovali osobitnú pozornosť otvoreniu kontaktov medzi teroristickými skupinami a zahraničnými špeciálnymi službami“,- uviedol Putin a poznamenal, že „všetko ide do akcie, využívajú sa aj teroristi“.

 

Zdôraznil, že teroristická sieť v Ruskej federácii sa snaží obnoviť svoju činnosť. „Preto je dôležité nielen identifikovať a eliminovať teroristické bunky, vrátane takzvaných spiacich, hlboko konšpiračných, ale aj všeobecne analyzovať a predpovedať situáciu“,- povedal prezident.

 

 

Putin uviedol, že v roku 2020 sa krajine podarilo potlačiť činnosť 72 zamestnancov a viac ako 400 agentov spravodajských služieb iných štátov. „Bola potlačená činnosť 72 zamestnancov a 423 agentov zahraničných špeciálnych služieb“,- poznamenal ruský vodca.

 

Podľa slov prezidenta, v Rusku bolo v roku 2020 zabránené 72 teroristickým trestným činom. Putin označil terorizmus za najnaliehavejšiu a najnebezpečnejšiu hrozbu, ktorej boj si vyžaduje neustálu vyrovnanosť a overené, proaktívne operačné kroky. „V roku 2020 sa predišlo 72 teroristickým trestným činom, čo je o štvrtinu viac ako pred rokom: v roku 2019 ich bolo 57“,- povedal hlava štátu.

 

 

To podľa neho svedčí o tom, že „v drvivej väčšine prípadov bolo možné odhaliť kriminálne plány už vo fáze ich prípravy, čim sa zachránili životy a zdravie ľudí“. Prezident nasmeroval FSB na prácu podobnej kvality aj v budúcnosti.

 

Putin označil zničenie poslednej organizovanej banditskej skupiny, ktorá spáchala zločiny v Čečensku a Ingušsku, v decembri 2020 za mimoriadne významný výsledok. Spomenul tiež prácu na vzdialených prístupoch vrátane zásahu proti teroristom v Sýrii. Hlava štátu vyjadril poďakovanie všetkým, ktorí sa zúčastňovali a zúčastňujú na týchto operáciách.

     

 reklama


Zdroj: N.R/Netky.sk/TASS.ru

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok