Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
24. okt. 2020Kvetoslava
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ruská tajga
Ruská tajga
01.10.2020 12:44 Zahraničie
Putin navrhol tvrdý plán na záchranu ruského lesa
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
01.10.2020 12:44 Zahraničie

Putin navrhol tvrdý plán na záchranu ruského lesaMOSKVA - Ruský prezident Vladimír Putin navrhol plán záchrany ruského lesa. Putin poznamenal, že krajina musí zmeniť systém kontroly lesov. Pripomenul, že na prelome storočí bola situácia katastrofická – rozkrádalo sa vo veľkom, uviedol prezident.


Vladimír Putin na stretnutí o lesoch navrhol reformu kontroly nad touto oblasťou. Ruský prezident poznamenal, že je potrebné v ňom nastoliť poriadok, a navrhol rad tvrdých opatrení.

 

Takže od 1. januára 2022 je potrebné zaviesť úplný zákaz vývozu nespracovaného alebo hrubo spracovaného dreva ihličnatých a cenných listnatých druhov z krajiny. Je potrebné zahájiť program, ktorý pomôže malým podnikom obnoviť vybavenie výroby.

 

 

Vladimír Putin tiež požadoval zlepšenie kvality lesného dozoru a poznamenal, že to, čo sa deje teraz, už nemôže ďalej pokračovať. Prezident dal pokyn na vytvorenie miesta hlavného federálneho lesného inšpektora v subjektoch Ruskej federácie. A tiež vybudovať vertikálu riadenia v lesníctve tak, aby došlo k dekriminalizácii tejto sféry.

 

"Za posledné desaťročie 20. storočia sa podiel Ruska na svetovom obchode s produktmi lesného hospodárstva prudko znížil z 18 na 2%. Prečo? Pretože takzvané šedé schémy prideľovania lesných plôch sa stali bežnou praxou. A vo všeobecnosti podvod prekvital ako nikdy predtým! Rozkrádanie stúplo do nebývalého rozsahu, prekvitala dravá, nezákonná ťažba dreva", vyhlásil prezident.

 

 

Uviedol, že za takýchto podmienok nemohlo ísť o žiadnu modernizáciu alebo vytváranie nových pracovných miest, či reprodukcii lesov. Je potrebné obnoviť v tejto oblasti poriadok a dostať ju z tieňa, uviedol prezident.

 

"Poďme na to, pristúpme k tejto problematike znova a vážne, aby nikto u nás nemal obavy z osudu ruského lesa – skutočne nášho ruského národného pokladu", vyhlásil prezident Ruskej federácie Vladimír Putin.

 

Zdroj:   https://tsargrad.tv/news/rashishhenie-prosto-zashkalivalo-putin-predlozhil-zhjostkij-plan-spasenija-russkogo-lesa_284838

 

http://go.tass.ru/LxXb

 reklama


Zdroj: N.R Netky.sk TASS.ru

Foto:  Pexels, Pixabay, TASR/APNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok