Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
27. okt. 2020Sabína
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Preziden Ruskej federácie Vladimír Putin.
Preziden Ruskej federácie Vladimír Putin.
26.09.2020 13:05 Zahraničie
Putin ponúkol USA vymeniť si záruky nezasahovania do vnútorných záležitostí
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
26.09.2020 13:05 Zahraničie

Putin ponúkol USA vymeniť si záruky nezasahovania do vnútorných záležitostíMOSKVA - Ruský prezident Vladimír Putin vystúpil s vyhlásením o komplexnom programe opatrení na obnovenie rusko-americkej spolupráce v oblasti medzinárodnej informačnej bezpečnosti.


Taktiež vyzval všetky krajiny, aby uzavreli globálnu dohodu o prijatí politického záväzku nebyť prvými, ktorí proti sebe zasiahnu pomocou informačných technológií.

 

Vladimír Putin označil riziko rozsiahlej konfrontácie v digitálnej sfére za jednu z hlavných strategických výziev našej doby. Osobitná zodpovednosť za jej prevenciu je na kľúčových hráčoch v oblasti medzinárodnej informačnej bezpečnosti.

 

Ruský vodca sa opäť obrátil na Washington s návrhom na schválenie komplexného programu praktických opatrení na obnovenie vzťahov pri využívaní informačných a komunikačných technológií.

 

 

Program obsahuje štyri hlavné body:

Prvým je obnovenie pravidelného medzirezortného dialógu o kľúčových otázkach zaistenia medzinárodnej informačnej bezpečnosti na vysokej úrovni.

 

Druhým je udržiavanie nepretržitej a efektívnej prevádzky komunikačných kanálov prostredníctvom stredísk pre znižovanie jadrového nebezpečenstva, tímov rýchlej reakcie na počítačové incidenty a vysokých úradníkov zodpovedných za otázky medzinárodnej informačnej bezpečnosti v príslušných štruktúrach.

 

Tretím je uzavretie medzivládnej dohody o prevencii nehôd v informačnom priestore analogicky so sovietsko-americkou Dohodou o prevencii nehôd na otvorenom mori a vo vzdušnom priestore nad nim z 25. mája 1972.

 

Štvrtým je výmena záruk vzájomného nezasahovania do vnútorných záležitostí vrátane volebných procesov, využívania informačných i komunikačných technológií a iných špičkových metód.

 

 

Putin vyzval USA, aby zahájili bilaterálny odborný dialóg odborníkov o medzinárodnej informačnej bezpečnosti bez toho, „aby sa stal rukojemníkom našich politických rozdielov“. Ruský vodca je presvedčený, že tieto opatrenia sa „stanú významným príspevkom k budovaniu globálneho sveta v informačnom priestore“.

 

Šéf Kremľa tiež požiadal všetky krajiny vrátene USA, aby predložili návrh na uzavretie globálnej dohody, v ktorej sa politicky zaviažu, že nebudú prvé zasahovať proti sebe pomocou informačných a komunikačných technológií.

 reklama


Zdroj: Netky N.R.

Foto:  TASR/AFP/APNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok